"Türk Kadınının İş Hayatındaki Yeri ve Önemi" konferansı

"Türk Kadınının İş Hayatındaki Yeri ve Önemi" konferansı
"Türk Kadınının İş Hayatındaki Yeri ve Önemi" konferansı
- Kırklareli Valisi Civelek: -"Ülkemiz her alanda toplumsal değişim ve gelişimi başarı ile yürütmektedir"

KIRKLARELİ (AA) - Kırklareli Valisi Esengül Civelek, "Ülkemiz her alanda toplumsal değişim ve gelişimi başarı ile yürütmektedir" dedi.

Vali Civelek, Şeker Depoları Kongre Merkezi'nde düzenlenen "Türk Kadınının İş Hayatındaki Yeri ve Önemi" konferansında, hükumetin son yıllarda yaptığı çalışmalar ile kadınların iş hayatında aktif rol almaya başladığını bildirdi.

Kadınların her alanda aktif rol almasının önemli olduğunu ifade eden Vali Civelek, " Kadın girişimciliğinin yaygınlaştırılması, geliştirilmesi, güçlendirilmesi, kadınların girişimciliği benimsemesi ve başarılı işletmelerin kurulmasının teşvik edilmesi için uygulanan finansal destek programları, bizler için memnuniyet vericidir. Diğer yandan kadın istihdamının arttırılması, kadının istihdam edilebilirliğinin önündeki engellerin kaldırılması, çalışan kadınların, annelerin, çocuk bakımına ilişkin güçlük çekmemesi amacı ile politikalar üretilmekte, teşvik ve destek programları hazırlanmaktadır. Çalışma yaşamının her alanında var olan eğitimli, donanımlı, alanlarında uzman kadınlarımızın varlığı bizlere güç vermektedir. Kadınların bilgi, beceri, deneyim ve duyarlılıklarının kadın bakış açısının, özellikle yönetim kademelerine yansıtılmasını, kadınların sorunları ve ihtiyaçlarına yönelik etkin çözümler üretilmesi açısından son derece anlamlı buluyorum. Ülkemizin gelişmesi, kalkınması, istikrar içinde büyümesi ve 2023 yılı hedeflerine ulaşabilme sürecinde, nüfusun yarısını oluşturan biz kadınların sürece etkin katılması daha iyi bir gelecek daha güçlü bir Türkiye hedefine ulaşmak açısından büyük önem arz etmektedir. Ülkemiz her alanda toplumsal değişim ve gelişimi başarı ile yürütmektedir" diye konuştu.

Daha sonra,  Kırklareli Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Sibel Tokatlıoğlu, "Kadın Girişimciliğe Teşvik Sebepleri ve Oluşumu" ile "Türkiye'deki Kadın Girişimcilerin Verileri", konularında bilgi verdi.

 

 

 

 

 

 

 


  ETİKETLER:

  Türkiye

  ,

  Çocuk

  ,

  Kadın

  ,

  Kongre

  ,

  ,

  derece

  ,

  yönetim