Türk Kızılayı Kırklareli Şube binası yenileme çalışmaları

Türk Kızılayı Kırklareli Şube binası yenileme çalışmaları
Türk Kızılayı Kırklareli Şube binası yenileme çalışmaları
KIRKLARELİ (AA) - Türk Kızılayı Kırklareli Şube binası yenileme çalışmaları sürüyor.Türk Kızılayı Kırklareli Şube Başkanı Ruhan Uzunlar Altıntel, AA...

KIRKLARELİ (AA) - Türk Kızılayı Kırklareli Şube binası yenileme çalışmaları sürüyor.

Türk Kızılayı Kırklareli Şube Başkanı Ruhan Uzunlar Altıntel, AA muhabirine yaptığı açıklamada, şube binalarının yenileme çalışmalarının devam ettiğini söyledi.

Çalışmalar kapsamında eski hizmet binasının yıkıldığını hatırlatan Altıntel, yeni bina için proje çalışmalarının devam ettiğini belirtti.

Yeni hizmet binasının yaklaşık maliyet hesaplarının da hazırlandığını ifade eden Altıntel, bu yıl içerisinde ihaleye çıkmak istediklerini kaydetti.

Modern bir hizmet binasını Kırklareli'ne kazandırmayı hedeflediklerini aktaran Altıntel, ''Eski bina oldukça elverişsiz ve yetersizdi. Yeni hizmet binasıyla ilgili çalışmalarımız devam ediyor. Eski binayı yıkarak yeni binanın projelerini ve yaklaşık maliyetini hazırlıyoruz. Genel Merkezimiz ve Kırklareli Belediyesi İmar İşleri Müdürlüğü'nden gerekli izinleri alarak bu yıl içerisinde ihaleye çıkmak istiyoruz. Kırklareli'ne ve Türk Kızılayı'na yakışır modern bir hizmet binasını vatandaşlarımızın hizmetine açmayı hedefliyoruz'' diye konuştu.

Altıntel, yeni hizmet binası içerisinde şube başkanlığı, ofisler ve dükkanların olacağını sözlerine ekledi.