Üniversite öğrencisi Özgecan'ın öldürülmesi

Üniversite öğrencisi Özgecan'ın öldürülmesi
Üniversite öğrencisi Özgecan'ın öldürülmesi
- Kırklareli'nde sivil toplum örgütleri ve siyasi parti temsilcileri, Özgecan Aslan'ın öldürülmesini protesto etti - Eyleme, Kırklareli Belediye Başkanı Kesimoğlu da destek verdi

KIRKLARELİ (AA) - Kırklareli'nde, sivil toplum örgütleri ve siyasi parti temsilcileri, Özgecan Aslan'ın öldürülmesini protesto etti.

Şevket Dingiloğlu Parkı'nda toplanan grup, Özgecan Aslan'ın fotoğrafları ve "Özgecan'ın çığlığını duydunuz mu", "Özgecan Aslan isyanımızdır", "Kadına şiddete dur de", yazılı pankartlarla Kültür Anıt Parkı'na yürüdü.

Gruptakiler, " Kadın , yaşam, özgürlük", "Kadına kalkan eller kırılsın", "Özgecan Aslan ölümsüzdür" şeklinde sloganlar attı.

Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu'nun eşi Sibel Kesimoğlu, gruptakiler adına yaptığı açıklamada, Özgecan Aslan'ın vahşice katledildiğini söyledi.

Kadına gereken saygı ve sevginin gösterilmesi gerektiğini ifade eden Kesimoğlu, Özgecan Aslan'ı öldüren katillere en ağır cezanın verilmesini istediklerini kaydetti.

Kadının, erkeğin her türlü ihtiyaç ve arzularını karşılamakla yükümlü basit bir nesne olarak görüldüğünü vurgulayan Kesimoğlu, şöyle konuştu:

"En ufak bir karşı çıkışında ise bin pişman ediliyor. Kadının adı yok. Özgecen Aslan, sen ebedi uykun için gözlerini kapadın ama bu ülkenin kadınlarını her an, her saniye yaşadıkları kabustan uyandıracaksın. Bizi affet Özgecan."

Eyleme katılan 68 yaşındaki 3 kız annesi Urye Can ise gözyaşlarına hakim olamadı. 

Yürüyüşe, Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu da katıldı.