Üniversite öğrencisi Özgecan'ın öldürülmesi

Üniversite öğrencisi Özgecan'ın öldürülmesi
Üniversite öğrencisi Özgecan'ın öldürülmesi
KIRKLARELİ (AA) - Lüleburgaz ilçesinde sivil toplum örgütleri, Mersin'in Tarsus ilçesinde üniversite öğrencisi Özgecan Aslan'ın öldürülmesini...

KIRKLARELİ (AA) - Lüleburgaz ilçesinde  sivil toplum örgütleri, Mersin'in Tarsus ilçesinde üniversite öğrencisi Özgecan Aslan'ın öldürülmesini protesto etti.

CHP Kadın Kolları Başkanı Güzeri Yılmazoğlu, Kongre Meydanı'nda toplanan grup adına yaptığı açıklamada, Türkiye 'de kadınlara yönelik şiddet ve cinayet olaylarının her geçen gün arttığını söyledi.

Kadınların baskı ve şiddet altında yaşamlarını sürdürdüğünü belirten Yılmazoğlu, kadınların eşleri veya erkek arkadaşlarının cinayetlerine, tanımadığı kişilerce tecavüzlerine ve töre cinayetlerine kurban edildiğini kaydetti.

2014 yılında 255 kadının çeşitli nedenlerle öldürüldüğünü vurgulayan Yılmazoğlu, "Türkiye'de kadınlara şiddet ve cinayet olayları her geçen gün artıyor. 2015 Türkiye'sin de kadınlar öldürülüyor, çocuklar öldürülüyor. Kadın cinayetleri, kadın intiharları, taciz ve tecavüz olayları artarak devam ediyor. Kadınlar, baskı ve şiddet altında. 2013 yılında 237, 2014 yılında ise 255 kadın çeşitli nedenlerle eşleri, erkek arkadaşları yada tanımadığı kişilerce öldürüldü" şeklinde konuştu.

Yılmazoğlu, Özgecan Aslan'a Allah'tan rahmet, ailesi ve yakınlarına başsağlığı diledi.