Verem Eğitim ve Propaganda Haftası

Verem Eğitim ve Propaganda Haftası
Verem Eğitim ve Propaganda Haftası
- Kırklareli Halk Sağlığı Müdürü Cerit: - "Verem hastalığına karşı yaptığımız bir müdahale sağlıklı bir toplum için önem arz ediyor"

KIRKLARELİ (AA) - Kırklareli Halk Sağlığı Müdürü Çiğdem Cerit, "Verem hastalığına karşı yaptığımız bir müdahale sağlıklı bir toplum için önem arz ediyor" dedi.

Cerit, "Verem  Eğitim ve Propaganda Haftası" kapsamında Halk Sağlığı Müdürlüğü'nde sağlık personeline yönelik düzenlenen toplantıda yaptığı konuşmada, veremin önemli bir hastalık olduğunu söyledi.

Verem hastalığına dikkat çekmek gerektiğini ifade eden Cerit, en iyi şekilde mücadele ettiklerini kaydetti.

Türkiye 'de verem hastalığı görülme sıklığı açısından Kırklareli'nin ilk 5'te yer aldığını belirten Cerit, şöyle konuştu: "Korkulacak bir durummuş gibi değerlendirmemiz lazım. Bu hastalıkla ilgili mücadelemize en iyi şekilde devam ediyoruz. Bu tür konularda bildirim sistemimiz güçlü olduğu için övünmeliyiz. Ne kadar çok karşımıza çıkan vakaları sisteme girer ve bildirimde bulunursak bu domino etkisi yapar ve onlarca kişiyi etkileyebilir. Verem hastalığı görülme sıklığı açısından Türkiye'de ilk 5'teyiz. Verem sürekli gündemde tutmamız gereken bir hastalıktır. Verem hastalığına dikkat çekmek amacıyla her platformu değerlendirmeliyiz. Verem hastalığına karşı yaptığımız bir müdahale sağlıklı bir toplum için önem arz ediyor. Biz bu nedenle veremle ilgili konuların sadece ilgili haftalarla sınırlı kalmamasını ve yıl boyunca sürmesini istiyoruz."

Yapılan konuşmaların ardından toplantı basına kapalı olarak devam etti.