Yaban hayvanları unutulmadı

Yaban hayvanları unutulmadı
Yaban hayvanları unutulmadı
- Kırklareli Orman ve Su İşleri Müdürlüğü olumsuz hava koşulları nedeniyle yiyecek bulmakta zorlanan yaban hayvanları için doğaya yem bıraktı

KIRKLARELİ (AA) - Kırklareli'nde, yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle yiyecek bulmakta zorlanan yaban hayvanları için doğaya yem bırakıldı.

Kırklareli  Orman ve Su İşleri Müdürlüğü ekipleri, kentin yüksek kesimlerinde etkili olan kar yağışı dolayısıyla yem bulmakta zorlanan yaban hayvanlarını unutmadı.

Ekipler, yaban hayvanları için baraj göllerine yakın bölgelere ve Dereköy köyünün çamlık mevkine 800 kilogram buğday bıraktı.

Kırklareli Orman ve Su İşleri Müdürü Filiz İhtiyar, AA muhabirine yaptığı açıklamada, çetin kış şartlarında yaban hayvanları için doğaya yem bıraktıklarını söyledi.

Yem bırakma işleminin hava şartlarına göre devam edeceğini belirten İhtiyar, yaban hayvanlarının korunmasının önemli olduğunu ifade etti.

Kış şartlarında hayvanların aç kalmaması için yemleme çalışması yaptıklarını vurgulayan İhtiyar, "Yoğun kar yağışı ve tipi yaşamı olumsuz etkiliyor. Bizde yaban hayvanlarımızın yaşamlarını sürdürebilmeleri amacıyla doğaya yem bırakıyoruz. 800 kilogram buğdayı ormanlık alana bıraktık. Demirköy ve Kofçaz ilçelerimizde de yemleme çalışmalarımız devam edecek" şeklinde konuştu.

Tipi nedeniyle ekiplerin yemleme yaparken zorlandıkları görüldü.


  ETİKETLER:

  Hava

  ,

  orman

  ,

  kış

  ,

  kar