Yabancı tekstilcilerden Alpullu'daki fabrikada inceleme

Yabancı tekstilcilerden Alpullu'daki fabrikada inceleme
Yabancı tekstilcilerden Alpullu'daki fabrikada inceleme
- Uluslararası Hazır Giyim Federasyonu Başkanı Metha: - ''Türkiye'nin hızlı moda üretimini örnek alıp, daha yakından tanımaya çalışıyoruz''

KIRKLARELİ (AA) - Türkiye Giyim Sanayicileri Derneği ve Uluslararası Hazır Giyim Federasyonu'nun birliği programı kapsamında 6 ülkeden Türkiye'ye gelen tekstilciler, Babaeski ilçesine bağlı Alpullu beldesindeki bir fabrikada üretimi inceledi.

Uluslararası Hazır Giyim Federasyonu Başkanı Rahul Metha ve beraberindeki heyet, fabrikayı gezerek, genel müdür İbrahim Kaya'dan üretim, kalite kontrol, depo ve sevkiyat alanlarına ilişkin bilgi aldı. 

Metha, ziyaretin ardından AA muhabirine yaptığı açıklamada, Türkiye'nin kaliteli tekstil ürünleri üretiminde dünyanın önde gelen ülkelerinden biri olduğunu söyledi.

Türkiye'deki fabrikalarda üretilen ürünlerin Avrupa ülkelerine ihraç edildiğini kaydeden Metha, Hindistan, Bangladeş, Pakistan, İran, Amerika ve Hollanda'dan imalatçılarla Türk tekstilini incelemek amacıyla Türkiye'ye geldiklerini ifade etti.

Metha, ''Türkiye'deki üretimin nasıl yapıldığını görüp öğrenmek ve bilgi paylaşımında bulunmak amacıyla geldik. Endüstrimizi dünya gözünde daha yukarıya taşımak için beraber çalışmalar yapacağız. Türkiye'nin hızlı moda üretimini örnek alıp, daha yakından tanımaya çalışıyoruz'' diye konuştu.

Genel müdür Kaya da Türk tekstil ürünlerinin Avrupa ülkelerinde büyük ilgi gördüğünü belirtti. 

Metha ve beraberindeki heyet, Lüleburgaz'daki bir tekstil fabrikasını da ziyaret etti.