Yaşlılar Haftası

Yaşlılar Haftası
Yaşlılar Haftası
KIRKLARELİ (AA) - Vize Belediye Başkanı Sedat Balkı, Yaşlılar Haftası dolayısıyla, ilçedeki bazı yaşlıları evlerinde ziyaret etti.Balkı, ziyaretlerin...

KIRKLARELİ (AA) - Vize Belediye Başkanı Sedat Balkı, Yaşlılar Haftası dolayısıyla, ilçedeki bazı yaşlıları evlerinde ziyaret etti.

Balkı, ziyaretlerin ardından AA muhabirine yaptığı açıklamada, hafta kapsamında ilçedeki yaşlıları ziyaret ederek istek ve sıkıntılarını dinlediklerini söyledi.

Yaşlıların her zaman yanında olduklarını ifade eden Balkı, yaşlıların bir gün değil, her gün hatırlanması gerektiğini belirtti.

Yaşlılara, saygı göstermek, onlar için hayatı kolaylaştırmak ve kimseye muhtaç olmadan yaşamlarını sürdürmelerini sağlamanın herkesin öncelikli görevleri arasında olduğunu vurgulayan Balkı, şöyle konuştu: "Yerel yönetimlerin önemli görevlerinden birisi, şehirde yaşayan insanların doğumdan ölüme kadar olan süreçte yanlarında yer alabilmektir. Bu görevimizin bilincinde olarak haftası kapsamında mahalle muhtarlıkları aracılığı ile tespit ettiğimiz en yaşlı kişileri ziyaret ettik. Yaşlıların bir gün değil, her gün hatırlanması gerekiyor. Kültürümüzün yarınlara aktarılmasına vesile olan büyüklerimize gereken saygıyı ve sevgiyi göstermek, insani görevimizdir. Tecrübeleri ve birikimleriyle toplumda her zaman örnek olan büyüklerimizin sağlıklı, huzurlu ve güven içinde yaşamalarını sağlamak bizlerin en önemli önceliği olmalıdır."

 


    ETİKETLER:

    Belediye

    ,

    zaman