"Yerel hayvan koruma görevlisi" eğitimi sona erdi

"Yerel hayvan koruma görevlisi" eğitimi sona erdi
"Yerel hayvan koruma görevlisi" eğitimi sona erdi
KIRKLARELİ (AA) - Lüleburgaz Belediyesi'nce düzenlenen "Yerel hayvan koruma görevlisi" eğitimi sona erdi.Doğal Yaşam ve Sanat Derneği (DOYASA)...

KIRKLARELİ (AA) - Lüleburgaz Belediyesi'nce düzenlenen "Yerel hayvan koruma görevlisi" eğitimi sona erdi.

Doğal Yaşam ve Sanat Derneği (DOYASA) işbirliğinde düzenlenen eğitimde başarılı olan dernek üyelerine sertifikaları verildi.

Belediye Başkan Yardımcısı Kevser Özkan, belediye toplantı salonunda düzenlenen törende,  eğitim ile sahipsiz sokak hayvanlarını doğal yaşamlarında koruyacak gönüllü kişilerin oluşturulduğunu söyledi.

Görevlilerin, sahipsiz sokak hayvanlarının bakımlarından da sorumlu olduğunu belirten Özkan, "Özellikle kedi ve köpeklerin bakım ve aşılarının yapılması, aşılı hayvanların işaretlenmesi ile bölgedeki hayvanların kısırlaştırılması çalışmalarına koruma görevlileri de katkı sağlayacak. Görevliler, aşılanan sokak hayvanlarının doğal ortamına bırakılması yada sahiplendirilmesi gibi faaliyetlerde yerel yönetimlerle işbirliğinde çalışacak. Eğitime katkı sağlayan herkese teşekkür ediyor, herkese görevinde başarılar diliyorum" şeklinde konuştu.


  ETİKETLER:

  sanat

  ,

  Belediye

  ,

  Yaşam

  ,

  kedi

  ,

  eğitim

  ,

  başkan

  ,

  koruma