Yurtta kış

Yurtta kış
Yurtta kış
- Kar yağışı ve tipi nedeniyle Kırklareli'nin Demirköy, Pınarhisar ve Vize ilçelerine ulaşım sağlanamıyor - Araçlarında mahsur kalan vatandaşlar, tanklarla kurtarıldı

KIRKLARELİ (AA) - Kırklareli'nin Demirköy, Pınarhisar, Vize ve Kofçaz ilçelerinde,  kar yağışı ve tipi hayatı olumsuz etkiledi.

 

Alınan bilgiye göre, etkisini sürdüren kar yağışı ve tipi nedeniyle Demirköy, Pınarhisar ve Vize'ye ulaşımın sağlandığı karayolları trafiğe kapandı.

Demirköy ilçesi Yenice köyü yakınında yolcu otobüsüyle çok sayıda araç mahsur kaldı. Araçlardaki sürücü ve yolcular, jandarma ekiplerince İslambeyli köyündeki kahvehanelere götürüldü. 

Pınarhisar ve Vize arasında da kar yağışı dolayısıyla çok sayıda araç şarampole devrildi. Bölgede mahsur kalanlar, Pınarhisar 5'inci Kolordu İstihkam Alay Komutanlığına ait tanklarla Vize Belediyesi Düğün Salonu'na taşındı.

Polis ekipleri zaman zaman Pınarhisar ve Vize arasındaki yolu trafiğe kapadı. Karayolları 15'inci Şube Şefliği görevlileri de kar küreme çalışmalarını sürdürüyor.

Kar kalınlığı, Kofçaz'da 12, Demirköy'ün Mahyatepe mevkisinde 40, Bulgaristan 'a ulaşımın sağlandığı Dereköy Sınır Kapısı'nda 9 santimetreye ulaştı.


  ETİKETLER:

  Bulgaristan

  ,

  jandarma

  ,

  zaman

  ,

  kar