10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü ve Atatürk Haftası

10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü ve Atatürk Haftası
10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü ve Atatürk Haftası
KIRŞEHİR (AA) - Kırşehir Valisi Necati Şentürk ve Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete intikalinin 77'nci...

KIRŞEHİR (AA) - Kırşehir Valisi Necati Şentürk ve Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete intikalinin 77'nci yılı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Şentürk, askeri yetenekleri ve devlet adamlığı vasıflarıyla Türk ve dünya tarihinde derin izler bırakan Atatürk'ü vefatının 77. yılında bir kez daha saygıyla ve özlemle andıklarını belirtti.

Türkiye Cumhuriyetini çağdaş dünyanın güçlü bir devleti olarak, muasır medeniyet seviyesine ulaştırmanın azim ve kararlılığını milletçe taşıdıklarını belirten Şentürk, şunları kaydetti:

"Bağımsızlık savaşımızın önderi, eşsiz kahraman Atatürk, daima Türk milletinin gönlünde yaşayacak, omuz omuza mücadele ettiği silah arkadaşları ve istiklal savaşımızın kahraman şehit ve gazileri hiçbir zaman unutulmayacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle; Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, aramızdan ayrılışının 77. yılında bir kez daha rahmet, minnet ve saygıyla anıyoruz."

Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci de Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu ilk Cumhurbaşkanı ve Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk'ü vefatının 77. yılında saygıyla andıklarını belirtti.

Bahçeci, "Atatürk, ömrünü milletine adamış, kurduğu Cumhuriyet'e sahip çıkılmasını ve çok çalışılarak bilimde ileri bir seviyeye ulaşılmasını öğütlemiştir. Bizler de milletimizi ve devletimizi aydınlık yarınlara taşımalı, milli ve manevi değerlerimize bağlı gençler yetiştirmeliyiz. Bu vesile ile Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ü, tüm şehit ve gazilerimizi rahmet, minnet, sevgi ve saygıyla anıyoruz" ifadelerini kullandı.