10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü
10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü
- Kırşehir Valisi Şentürk: "Güçlü basın ülkede demokrasinin ve ifade özgürlüğünün en önemli teminatıdır"

KIRŞEHİR (AA) - Kırşehir Valisi Necati Şentürk, güçlü basının ülkede demokrasinin ve ifade özgürlüğünün en önemli teminatı olduğunu bildirdi.

Şentürk, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla yayımladığı mesajda, dünyada ve Türkiye 'de yaşanan gelişmelerin hızlı şekilde geniş kitlelere ulaştırılmasının önemine değinerek ancak daha da önemlisinin basının görevini yerine getirirken meslek ilkelerinden ayrılmadan, bilgiyi doğru ve tarafsız şekilde kamuoyu ile paylaşması olduğunu belirtti.

"Güçlü basın ülkede demokrasinin ve ifade özgürlüğünün en önemli teminatıdır" ifadesini kullanan Şentürk, şunları kaydetti:

"Günümüzün en saygın ve dinamik mesleklerinin başında yer alan gazetecilik mesleği zaman ve mekan mefhumu gözetmeksizin dünya ve ülke genelinde yaşanan gelişmelerin kamuoyuna aktarılması, toplumun bilgilendirilmesi, halkın istek ve beklentilerinin yöneticilere iletilmesi noktasında önemli bir görevi yerine getirmektedir. Zor şartlar altında çalışan basın mensuplarına görevlerini icra ederken hem bireysel hem de kurumsal olarak onlara yardımcı olmak gazetecilerin mesleklerini daha rahat şekilde yapmalarını sağlayacaktır. Bu anlayışla, valilik ve bağlı kurumlar olarak ilimizdeki basın mensuplarına ayrım yapmadan bilgi akışı sağlanmakta ve yerel şartlar göz önüne alınarak mesleklerini kolayca icra edebilmeleri için imkanlar sağlanmaktadır."

Vali Şentürk, basın mensuplarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutlayarak sağlık ve başarı dileğinde bulundu.


  ETİKETLER:

  Dünya

  ,

  Türkiye

  ,

  Mekan

  ,

  ülke

  ,

  zaman

  ,

  Kamuoyu