14 Mart Tıp Bayramı

14 Mart Tıp Bayramı
14 Mart Tıp Bayramı
- Kırşehir Sağlık Müdürü Büyüker: "İlimizde geçen yıl kamu ve özel sağlık kuruluşlarına başvuran 2 milyonu aşkın kişiye yaklaşık 275 kişilik doktor kadrosuyla hizmet verdik"

KIRŞEHİR (AA) - Kırşehir Sağlık Müdürü Selçuk Büyüker, ilde geçen yıl  kamu ve özel sağlık kuruluşlarına başvuran 2 milyonu aşkın kişiye yaklaşık 275 kişilik doktorla hizmet verdiklerini bildirdi.

Büyüker, yayımladığı mesajda, en kutsal mesleklerden birini layıkıyla icra eden doktorların 14 Mart Tıp Bayramı'nı en içten duygularla kutladığını belirtti.

Kırşehir'de geçen yıl kamu ve özel sağlık kuruluşlarına başvuran 2 milyonu aşkın kişiye yaklaşık 275 kişilik doktorla hizmet verdiklerini vurgulayan Büyüker, sayıların hekimliğin ne kadar fedakar bir meslek olduğunu gösterdiğini ifade etti.

Büyüker, sağlık çalışanlarına yönelik gerçekleştirilen sözlü ve fiziki eylemleri kınadığını belirterek, şunları kaydetti:

"Bu tip eylemleri yapanların kanun önünde gerekli cezaları almaları için idare olarak konunun sonuna kadar takipçisi olacağız. Vatandaşlarımıza şifa dağıtmak için çalışan meslektaşlarımıza hiç kimsenin elinin şiddet için kalkmasını tasvip etmiyoruz, hiçbir zaman da etmeyeceğiz. Şiddet dolayısıyla ve diğer nedenlerle hayatını kaybeden çok kıymetli meslektaşlarımıza Allah'tan rahmet, yakınlarına sabır diliyorum. Yaralanan ve hala yaşamış oldukları olayların tesirindeki arkadaşlarımıza da şifalar diliyorum."


  ETİKETLER:

  şiddet

  ,

  Kamu

  ,

  zaman

  ,

  hizmet