14 Mart Tıp Bayramı

14 Mart Tıp Bayramı
14 Mart Tıp Bayramı
- AEÜ Rektörü Saylam, mesaj yayımladı

KIRŞEHİR (AA) - Ahi Evran Üniversitesi (AEÜ) Rektörü Prof. Dr. Kudret Saylam, 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Saylam, mesajında, hekimlerin memleketin her köşesinde, her türlü koşullar altında insan ve toplumun ihtiyaçları doğrultusunda çalıştığını belirtti.

Hayatın her döneminde insana hizmet eden hekimlerin kutsal ve onurlu bir görevi yerine getirdiklerini vurgulayan Saylam, "Fiziksel ve yapısal değişikliklerle altyapısını hazırlayan Sağlık Bakanlığı, vizyon 2023 doğrultusunda planlanan kalite ve hizmet standartlarını yükseltme hedefleri, global düzeyde politika ve uygulamaların hayata geçirilmesi hedefleri ile önemli gelişme ve atılımlar sergilemektedir. Bugün tıp fakültelerimizde, hastanelerimizde, sağlık ocaklarımızda ve kliniklerimizde gelişmiş ve modern uygulamalarla halkımıza geniş hizmet imkanları ve alanları sunulmaktadır" ifadelerini kullandı.

Saylam, özveriyle insan ve toplum sağlığına hizmet için çalışan hekimlerin ve sağlık çalışanlarının 14 Mart Tıp Bayramı'nı kutlayarak başarılar diledi.