19 Eylül Gaziler Günü

19 Eylül Gaziler Günü
19 Eylül Gaziler Günü
KIRŞEHİR (AA) - Kırşehir'de 19 Eylül Gaziler Günü törenle kutlandı.Anıt Meydanı'nda düzenlenen törene, Kırşehir Valisi Necati Şentürk, MHP Kırşehir...

KIRŞEHİR (AA) - Kırşehir'de 19 Eylül Gaziler Günü törenle kutlandı.

Anıt Meydanı'nda düzenlenen törene, Kırşehir Valisi Necati Şentürk, MHP Kırşehir Milletvekili Yıldırım Türk, Garnizon Komutanı Jandarma Albay Murat Bulut, Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, İl Emniyet Müdürü Sıtkı Akgül, Muharip Gaziler Derneği Kırşehir Şube Başkanı Kemal Parlak, daire müdürleri,  siyasi partilerin ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile gaziler ve vatandaşlar katıldı.

Atatürk büstüne çelenk konulmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu.

Muharip Gaziler Derneği Kırşehir Şube Başkanı Kemal Parlak törende yaptığı konuşmada, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk 'ün "Gazi" unvanı verilen ilk asker olma şerefine kavuştuğunu belirterek, "Gururla taşıdığımız gazi unvanı atamızdan biz gazilere intikal eden en büyük mirastır" dedi.

Kırşehir Valisi Necati Şentürk de burada yaptığı konuşmada gaziliğin de şehitlik kadar büyük bir onur olduğunu söyledi.

Devlet ve millet olarak gazilere minnet duyduklarını ifade eden Şentürk, "Gazilerimiz, Türk Milletinin gözünde çok müstesna bir mevkide yer almaktadır. Gençliğimiz sizlerden çok şeyler öğrenecek. Şehit yakınları bizlere Allah'ın bir emanetidir. Gazilerimiz de bizlere milletimizin bir emanetidir" ifadelerini kullandı.

Törende öğrenciler tarafından okunan şiirlerin ardından Vali Necati Şentürk ve diğer protokol üyeleri, Muharip Gaziler Derneği Kırşehir Şubesini ziyaret etti.