26. Vergi Haftası etkinlikleri

26. Vergi Haftası etkinlikleri
26. Vergi Haftası etkinlikleri
- Kırşehir Defterdarlığınca Vergi Haftası dolayısıyla çeşitli programlar düzenlenecek

KIRŞEHİR (AA) - Kırşehir Defterdarlığınca 26. Vergi Haftası etkinlikleri kapsamında çeşitli programlar organize edilecek.

Kırşehir Defterdarı Yusuf Balcı, yaptığı yazılı açıklamada, Gelir İdaresi Başkanlığı'nın önemli hedeflerinden birisinin toplumsal vergi bilincinin artırılması olduğunu belirtti.

Balcı, bu kapsamda toplumda vergi bilincinin geliştirilmesi, verginin ülke kalkınması ve ekonomisindeki öneminin toplumun tüm kesimlerine benimsetilmesi amacıyla 26. Vergi Haftası'nın 23 Şubat-1 Mart arasında çeşitli etkinliklerle kutlanacağını ifade etti.

Etkinliklerin, 23 Şubat'ta  Atatürk Anıtı'na çelenk sunulmasıyla başlayacağını vurgulayan Balcı, şöyle devam etti:

"Verginin önemini belirten afişler ve pankartlar mükelleflerimizin yoğun olduğu caddelere asılacak. Milli Eğitim Müdürlüğünce belirlenecek öğrencilere, Defterdarlığımız gelir birimleri gezdirilerek vergilendirme ile ilgili yürütülen faaliyetler hakkında bilgi verilecek. Üç ilköğretim okulu ile iki ortaokula ziyaret düzenlenecek ve 'vergi' konulu konuşmalar yapılacaktır."

Balcı, beyan ve ödeme yükümlülüklerini zamanında yerine getiren mükellefleri iş yerlerinde ziyaret edeceklerini de anlatarak, şunları kaydetti:

"İlimizde en yüksek vergi ödeyen gelir ve kurumlar vergisi mükelleflerinden ilk üç sırada yer alan vergi rekortmenlerini ziyaret edeceğiz. Bu kişilere, Gelir İdaresi Başkanlığınca gönderilen plaketler takdim edilecek. Ahi Evran Üniversitesi'nde 'Vergi' konulu panel düzenlenecek. Personelimize yönelik moral ve motivasyon artırıcı seminer organize edilecek. Ülkemizin geleceği çocuklara verilen değerin gereği olarak, birim amirleri ile birlikte çocuk yuvalarını ziyaret edeceğiz. Vergi Haftası'nın ilimize, vatandaşlarımıza ve mükelleflerimize hayırlı olmasını diliyorum."