AEÜ spor kursları açacak

AEÜ spor kursları açacak
AEÜ spor kursları açacak
KIRŞEHİR (AA) - Ahi Evran Üniversitesi (AEÜ) kampüsünde, gelecek yıldan itibaren yaz spor kursları açılacağı bildirildi.AEÜ'den yapılan...

KIRŞEHİR (AA) - Ahi Evran Üniversitesi (AEÜ) kampüsünde, gelecek yıldan itibaren yaz spor kursları açılacağı bildirildi.

AEÜ'den yapılan yazılı açıklamaya göre, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Mahmut Erbey, üniversite bünyesindeki Spor Kulübü'nün her türlü yaz kursunu açma yetkisine sahip olduğunu belirterek, Türkiye'de bütün spor dallarında 60'ın üzerinde federasyondan 33'üne katılma hakkı olduğunu ifade etti.

Erbey, üniversitenin şehirleşmesi ve şehrin üniversiteden faydalanması adına Sürekli Eğitim Merkezi bünyesinde gelecek yıldan itibaren açılacak olan yaz kurslarında, alanlarında uzman  akademik kadrodan eğitmen ve antrenör desteği sağlayacaklarını ifade etti.

Yüksekokul olarak kondisyon çalışmaları ile ilgili altyapıya sahip olduklarını vurgulayan Erbey, üniversite stadyumunun tamamlanması ile bütün antrenman ve çalışmaları yapabilecek kapasiteye uluştıklarına işaret ederek, Spor Kulübü'ne destek verenlere teşekkür etti.

AEÜ Spor Kulübü, yeni kurulan futbol ve voleybol takımı ile bu yıl iki branşta faaliyet gösterecek. Kulüp, ilerleyen yıllarda takım ve bireysel branşlarda sayıyı 8-10 branşa çıkararak maçlara katılmayı hedefliyor.