AEÜ'de, Eğitim Fakültesi Akademik Genel Kurul Toplantısı yapıldı

AEÜ'de, Eğitim Fakültesi Akademik Genel Kurul Toplantısı yapıldı
AEÜ'de, Eğitim Fakültesi Akademik Genel Kurul Toplantısı yapıldı
KIRŞEHİR (AA) - Ahi Evran Üniversitesi'nde (AEÜ), Eğitim Fakültesi Akademik Genel Kurul Toplantısı gerçekleştirildi.Üniversiteden yapılan yazılı...

KIRŞEHİR (AA) - Ahi Evran Üniversitesi'nde (AEÜ),  Eğitim Fakültesi Akademik Genel Kurul Toplantısı gerçekleştirildi.

Üniversiteden yapılan yazılı açıklamaya göre, Eğitim Fakültesi 2015-2016 Eğitim-Öğretim Yılı Akademik Genel Kurul Toplantısı, Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Konferans Salonunda gerçekleştirildi.

Fakülte Dekanı Prof. Dr. Refik Balay, gelecek nesilleri yetiştiren ve üniversitelerin bilgi üreten kaynaklarının eğitim fakülteleri olduğunu ifade etti.

Yeni eğitim- öğretim döneminin hayırlı olmasını dileyen Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya da geleceği insan olmayan bir bakışın istikbalinin mümkün olmadığını belirtti. 

Eğitim fakültelerinin bizzat nesil yetiştiren bir kitle olduğunu vurgulayan Karakaya, "Öğrencilerimiz hassas, gelecekte hata yapmayacak bir şekilde yetiştirmeliyiz. Onlara şefkatle, donanımlı, insani ve genel evrensel değerlere hakim en iyi şekilde yetiştirilmesini sağlamak için çalışmalıyız" ifadelerini kullandı.

Karakaya, toplantıya katılımlarından dolayı akademik personele teşekkür ederek, çalışmalarında başarılar diledi.