Ahi Evran Üniversitesi Camisi ibadete açıldı

Ahi Evran Üniversitesi Camisi ibadete açıldı
Ahi Evran Üniversitesi Camisi ibadete açıldı
KIRŞEHİR (AA) - Ahi Evran Üniversitesi (AEÜ) Bağbaşı Yerleşkesi'nde 5 bin kişilik planlanan caminin bir bölümü ibadete açıldı.Selçuklu mimarisini...

KIRŞEHİR (AA) - Ahi Evran Üniversitesi (AEÜ) Bağbaşı Yerleşkesi'nde 5 bin kişilik planlanan caminin bir bölümü ibadete açıldı.

Selçuklu mimarisini yansıtan caminin açılışına Kırşehir Valisi Necati Şentürk, Kırşehir Milletvekili Mikail Arslan, Garnizon Komutanı Jandarma Albay Murat Bulut, Cumhuriyet Başsavcısı Hasan Bilgin, AEÜ Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, akademik ve idari personel ile çok sayıda öğrenci katıldı.

Mevlit okunmasının ardından Kırşehir Müftüsü Mehmet Şahin Cuma namazı kıldırdı. Mimari özellikleri ve kapasitesi ile Türkiye'nin sayılı camileri arasında yer alan Ahi Evran Üniversitesi Camisi, Selçuklu mimarisi örnek alınarak inşa ediliyor. Dört minaresi, üç kapısı bulunan ve yapımı devam eden cami tamamlandığında aynı anda 5 bin kişinin ibadet edebileceği kapasiteye sahip olacak.

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından Cami Yaptırma Yaşatma Derneği aracılığıyla inşa ettirilen caminin hayırseverlerin desteğiyle kısa sürede bitirilmesi hedefleniyor. İbadete açılacak cami, üniversite ve çevresindeki ihtiyacı giderecek.