Ahi Evran Üniversitesinin 9. kuruluş yılı

Ahi Evran Üniversitesinin 9. kuruluş yılı
Ahi Evran Üniversitesinin 9. kuruluş yılı
KIRŞEHİR (AA) - Ahi Evran Üniversitesinin (AEÜ) kuruluşunun 9. yılı, çeşitli etkinliklerle kutlandı.Rektör Prof. Dr. Kudret Saylam, Eğitim Fakültesi...

KIRŞEHİR (AA) - Ahi Evran Üniversitesinin (AEÜ) kuruluşunun 9. yılı, çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Rektör Prof. Dr. Kudret Saylam, Eğitim Fakültesi önünde düzenlenen törende,  Atatürk Anıtına çelenk koydu.

Daha sonra Fen Edebiyat Fakültesi Konferans Salonunda devam eden programda konuşan Saylam, üniversitenin köklü bir geçmişe sahip olduğunu belirterek, geçmişinin 1961 yılında kurulan Erkek İlköğretmen Okuluna kadar uzandığını ifade etti.

Büyük bir hızla üniversitenin binalarını tamamladıklarını vurgulayan Saylam, "Rektörlük binamız, Yabancı Diller Yüksek Okulumuz, 5 bin Kişilik Olimpik Atletizm Stadyumumuzu tamamlıyoruz. Ekim 2013'ten bugüne kadar 125 öğretim üyemizin akademik yükselme ve atamaları yapıldı. Bu da üniversitemizin ne derece geliştiğinin bir göstergesidir" dedi.

Konuşmanın ardından, 125 öğretim üyesine Saylam tarafından akademik kıyafetleri giydirildi.

Akademisyenler Uğur Başarmak ve Şenol Afacan'ın müzik dinletisi sunduğu programa, Kırşehir Vali Yardımcısı Özkan Demirel, Garnizon Komutanı Jandarma Albay Murat Bulut, İl Emiyet Müdürü Stıkı Akgül, üniversite yöneticileri, öğretim üyeleri ve  sivil toplum örgütleri temsilcileri katıldı.