"Ahiler Diyarı Emniyet Kemeri Kuşanıyor Projesi"

"Ahiler Diyarı Emniyet Kemeri Kuşanıyor Projesi"
"Ahiler Diyarı Emniyet Kemeri Kuşanıyor Projesi"
KIRŞEHİR (AA) - Kırşehir Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürü Alparslan İlter, emniyet kemeri takmak için kazayı tecrübe etmeye...

KIRŞEHİR (AA) - Kırşehir Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürü Alparslan İlter, emniyet kemeri takmak için kazayı tecrübe etmeye gerek olmadığını söyledi.

İlter,  "Ahiler Diyarı Emniyet Kemeri Kuşanıyor Projesi" kapsamında İl Emniyet Müdürlüğü'nün Ahi Evran Üniversitesi çalışanlarına yönelik olarak düzenlediği seminerde yaptığı konuşmada, emniyet kemeri takarak, trafik kazalarındaki kayıpları en aza indirebileceğini ifade etti.

Kırşehir'deki sürücülerin emniyet kemeri takmalarını sağlamak adına bu kampanyayı düzenlediklerini aktaran İlter, şöyle konuştu:

"Otomobil ya da herhangi bir taşıt kullanan tüm sürücüler emniyet kemeri kullanmalıdır. Emniyet kemerinin yanı sıra araçta doğru yerlerde ve doğru şekilde oturulması da önemlidir. Ne kadar iyi şoför olunursa olunsun, karşınızdaki acemi olabilir. Emniyet kemeri takmanız için kazayı tecrübe etmenize gerek yok. Ahiler diyarında Ahi Evran Üniversitesi olarak kendiniz için, sevdikleriniz için, emniyet kemerini kısa uzun mesafe fark etmeden her zaman takınız."

Programda, trafik kazaları ve emniyet kemerinin önemini anlatan sinevizyon gösterimi yapıldı.