Ahilik Haftası

Ahilik Haftası
Ahilik Haftası
KIRŞEHİR (AA) - Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası (KTO) Başkanı Selahattin Ekicioğlu, Ahilik Haftası kutlamaları öncesinde tarihi Uzun Çarşı'nın...

KIRŞEHİR (AA) - Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası (KTO) Başkanı Selahattin Ekicioğlu, Ahilik Haftası kutlamaları öncesinde tarihi Uzun Çarşı'nın sorunlarını gündeme getirdi.

KTO'nun ev sahipliğinde çarşıda yapılan toplantıya, Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Yönetim Kurulu Başkanı Bahamettin Öztürk ve uzun çarşı esnafı katıldı.

Selahattin Ekicioğlu, uzun Çarşı'nın Kırşehir'in ilk çarşısı olması nedeniyle, ticaret tarihinde çok müstesna bir yere sahip olduğunu belirterek, "Çarşı esnafımızın sorunlarına asla kayıtsız kalamayız. Ticari faaliyet gösteren esnaflarımızın hakkını her zaman koruyacağız. Ortak akılla çarşı esnafının sorunlarına çözüm önerileri belirleyeceğiz" dedi.

Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci de bu çarşının şehrin tarihini yansıttığını belirterek, şunları kaydetti:

"Çarşı içerisinde bulunan yollar ile çarşıya bağlanan ara sokaklar için çalışmalarımız devam ediyor. Çarşımızın sırt kısmında bulunan kale höyüğünde inşaatımız başlayacak ve burası Kırşehir'de hizmet veren en güzel alanlardan biri haline gelecek. Kale'de yapılan çalışmaların bitmesi ile çevresinde bulunan Uzun Çarşı esnafı da rahatlayacak.  Buradaki esnaflarımızın dükkanlarının dış cephelerinin düzenlemesini de yapacağız.

Esnaf temsilcilerinin taleplerinin aktarmaları ile program son buldu.


  ETİKETLER:

  Belediye

  ,

  sanayi

  ,

  zaman

  ,

  esnaf

  ,

  yönetim

  ,

  hizmet

  ,

  yaşar