AK Parti Kırşehir Milletvekili Çalışkan:

AK Parti Kırşehir Milletvekili Çalışkan:
AK Parti Kırşehir Milletvekili Çalışkan:
- "POMEM'de eğitim görmek için altı aylık dönemlerde 500 öğrenci aileleriyle birlikte Kırşehir'e gelecek ve şehrimizin ekonomisi canlanacak"

KIRŞEHİR (AA) - AK Parti Kırşehir Milletvekili Abdullah Çalışkan, Polis Meslek Eğitim Merkezi'nde (POMEM) eğitim görmek için altı aylık dönemlerde 500 öğrencinin aileleriyle birlikte Kırşehir'e geleceğini ve şehrin ekonomisinin canlanacağını bildirdi.

Çalışkan, yaptığı yazılı açıklamada, Kırşehir Polis Meslek Yüksekokulu'nun bir süre önce POMEM'e dönüştürüldüğünü anımsattı.

Kırşehir Polis Meslek Yüksekokulu'nun, POMEM'e dönüştürülmesinin il için daha faydalı olacağına inandığını ifade eden Çalışkan, şunları kaydetti:

"26 Ocak 2015'den itibaren POMEM'de üniversite mezunu 500 öğrenci ile yeni eğitim ve öğretime başlanacak. POMEM'de eğitim görmek için altı aylık dönemlerde 500 öğrenci aileleriyle birlikte Kırşehir'e gelecek ve şehrimizin ekonomisi canlanacak. POMEM'in memleketimize hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ediyorum."

Çalışkan, ayrıca Ahi Evran Üniversitesi Camisi'ne Türkiye Diyanet Vakfı'ndan 1 milyon lira destek aldıklarını vurgulayarak, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bu cami, Selçuklu mimarisi ile Kırşehir'in sembol eserlerinden birisi olacak inşallah. Önünden geçen Çevre Yolu projemiz bittiği zaman daha güzel ve görkemli görünecek. Hayırsever vatandaşlarımızın desteklerini bekliyoruz."