AK Parti'nin 14. kuruluş yıl dönümü

AK Parti'nin 14. kuruluş yıl dönümü
AK Parti'nin 14. kuruluş yıl dönümü
- AK Parti Kırşehir İl Başkanı Kendirli: "Türkiye, AK Parti ile büyüyerek güçlenecektir"

KIRŞEHİR (AA) -  AK Parti Kırşehir İl Başkanı Mustafa Kendirli, AK Parti'nin 14. kuruluş yıl dönümünü kutlayarak, Türkiye'nin AK Parti ile büyüyerek güçleneceğini söyledi.

Kendirli, yaptığı yazılı açıklamada, 14. kuruluş yıldönümünün teşkilatların desteğini alarak Kırşehir halkına ve ülkeye hayırlar getirmesini diledi.

14 yıldır halkın oyları ile tek başına iktidarı elinde bulunduran AK Parti'nin birer neferleri oldukları için gurur duyduklarını ifade eden Kendirli, şunları kaydetti:

"Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde 14 Ağustos 2001 tarihinde kurulan partimiz, Türk demokrasi tarihinde çok önemli bir dönemin başlangıcı olmuştur. AK Partili olmak, büyük Türkiye sevdalısı olmaktır ve bu uğurda korkusuzca, aşkla, gururla, imanla ve hiç yılmadan çalışmaktır. AK Parti'nin kuruluşu kör karanlığa doğru giden Türkiye'nin tarihini değiştirerek yeni bir başlangıç oluşturmuştur. Gerek ülkemiz, gerekse Kırşehir'imizde AK Parti ile birlikte yapılan sessiz devrimler herkesçe bilinmektedir. Ekonomi , sağlık, eğitim, kalkınma, diyanet, birçok alanda, iç ve dış ticarette, hukuk, siyaset ve sosyal alanda Türkiye sayılı gelişmiş ülkeler arasına girmeyi başarmıştır. AK Parti tüm Türkiye'yi kucaklayan, 7'den 70'e, her bölgeden, her şehirden hemşehrilerimizin bir ve beraber olduğu geniş bir ailedir. 14 yıldır süren ve daha çok uzun yıllar sürecek olan kutlu davamızda vatandaşlarımızın hizmetkarı olmaktan her zaman onur duyacağız."