Ankara'daki terör saldırısına tepkiler

Ankara'daki terör saldırısına tepkiler
Ankara'daki terör saldırısına tepkiler
- Kırşehir Baro Başkanı Tuzcu: "Türk halkı, yapılacak soruşturmalar ardından faillerin tespit edilerek yargı önüne çıkarılmasını ve hak ettikleri cezanın verilmesini beklemektedir"

KIRŞEHİR (AA) - Kırşehir Baro Başkanı Mehtap Karaburçak Tuzcu, Türk halkının Ankara 'daki terör saldırısını yapanların tespit edilerek yargı önüne çıkarılmasını ve hak ettikleri cezanın verilmesini beklediğini ifade etti.

Tuzcu, yaptığı yazılı açıklamada, Ankara'da meydana gelen terör saldırısını lanetleyerek, hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar diledi.

Olaydan ötürü derin üzüntü içinde olduğunu vurgulayan Tuzcu, şunları kaydetti:

"Ülkemizde son aylarda meydana gelen terör saldırıları ile huzur ortamı bozulmaya çalışılmaktadır. Demokratik bir hakkı kullanmak üzere toplanan sivil vatandaşlara yönelik son olayın ardından güvenlik önlemlerinin gözden geçirilmesi gereği doğmuştur. Türk halkı, yapılacak soruşturmalar ardından faillerin tespit edilerek yargı önüne çıkarılmasını ve hak ettikleri cezanın verilmesini beklemektedir. Bu aşamada hepimize düşen vazife sağduyulu davranmak ve teröre karşı millet olarak kenetlenmektir."

Tuzcu, Ankara'daki hain saldırı ardından Diyarbakır ve Erzurum'dan gelen şehit haberleri ile canlarının bir kez daha yandığına vurgu yaparak, şehitlere Allah'tan rahmet, ailelerine ve Türk milletine sabır diledi.