Atatürk'ün Kırşehir'e gelişinin 95. yıl dönümü

Atatürk'ün Kırşehir'e gelişinin 95. yıl dönümü
Atatürk'ün Kırşehir'e gelişinin 95. yıl dönümü
- AEÜ Rektörü Prof. Dr. Saylam, Atatürk'ün Kırşehir'e gelişinin 95'inci yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımladı

KIRŞEHİR (AA) - Ahi Evran Üniversitesi (AEÜ) Rektörü Prof. Dr. Kudret Saylam,  Atatürk 'ün Kırşehir'e gelişinin 95'inci yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Saylam, mesajında, Erzurum ve Sivas Kongresi'nin ardından, alınan kararların uygulamaya konması amacıyla Ankara 'ya hareket eden Mustafa Kemal Atatürk ve Heyet-i Temsiliye'nin, 21-25 Aralık 1919 tarihleri arasında şehirde konakladığını belirtti.

Milli Mücadeleye destek sağlamak amacıyla çeşitli görüşmelerde bulunan heyet ve Milli Mücadele Önderi Mustafa Kemal Atatürk'ün, Kırşehir'de büyük coşkuyla karşılandığını ve Kurtuluş Savaşı'nda halka moral kaynağı olduğunu ifade eden Saylam, şunları kaydetti:

"Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün Kırşehir'e gelişinin 95'inci yılını kutladığımız bu günde, heyecanımız ilk günkü gibi tazedir. Kurtuluş Savaşı'nın kazanılmasında önemli bir yol gösterici olan Ulu Öndere minnetimiz sonsuzdur. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve Heyet-i Temsiliye'yi Kırşehir'de ağırladığımız bu önemli günün yıl dönümünü bir şükran nişanesi olarak kutluyor, Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını sevgi, saygı ve rahmetle anıyoruz."