Büyükelçi Tüymebayev ile BİK Genel Müdürü Atalay, Vali Şentürk'ü ziyaret etti

Büyükelçi Tüymebayev ile BİK Genel Müdürü Atalay, Vali Şentürk'ü ziyaret etti
Büyükelçi Tüymebayev ile BİK Genel Müdürü Atalay, Vali Şentürk'ü ziyaret etti
KIRŞEHİR (AA) - Kazakistan'ın Ankara Büyükelçisi Canseyit Tüymebayev, Vali Necati Şentürk'ü ziyaret etti.Ahi Evran Üniversitesi (AEÜ) Türk Dünyası...

KIRŞEHİR (AA) - Kazakistan'ın Ankara Büyükelçisi Canseyit Tüymebayev, Vali Necati Şentürk'ü ziyaret etti.

Ahi Evran Üniversitesi (AEÜ) Türk Dünyası Topluluğunca düzenlenen "Kazakistan Cumhuriyeti Bağımsızlık Günü ve Kazakistan Türkiye İlişkileri" konulu konferansa katılmak için kente gelen Tüymebayev, yaklaşık iki ay önce göreve atanan Vali Şentürk'e nezaket ziyaretinde bulundu.

Vali Şentürk, ziyaret sırasında yaptığı konuşmada, Büyükelçi Tüymebayev'i Kırşehir'de ağırlamaktan dolayı memnuniyet duyduğunu belirterek, "Kazakistan-Türkiye ilişkileri, ülkeler arasındaki normal ilişkilerin ötesindedir. Dost ve kardeş ülke Türkiye ve Kazakistan arasında tarihten gelen bir bağ var" dedi.

Tüymebayev ise gösterdiği yakın ilgi dolayısıyla Vali Şentürk'e teşekkür ederek, "Türkiye ve Kazakistan ilişkileri bağımsızlığımızı kazandığımız 22 yıl içinde hızla gelişti. İlişkilerimiz, bundan sonra da gelişerek devam edecektir" diye konuştu.

AEÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü Başkanı Doç. Dr. Kürşad Zorlu'nun da yer aldığı ziyarette, Tüymebayev, Vali Şentürk'e çeşitli hediyeler sundu.

- BİK Genel Müdürü Atalay'dan Şentürk'e ziyaret

Öte yandan Basın İlan Kurumu (BİK) Genel Müdürü Mehmet Atalay da Vali Necati Şentürk'e ziyarette bulundu.

Şentürk, Atalay'ın uzun yıllar farklı ve önemli görevlerde bulunduğunu ifade ederek, "BİK Genel Müdürü olarak da önemli başarılara imza atacağınıza inanıyorum. Basınımızın sorunlarının çözümü noktasında, müdürlüğünüzün ilimize gelmesi bizim için büyük önem taşıyor. Böylece, yerel basının sorunlarının giderilmesi noktasında iyileşme yaşanacağına inanıyorum" dedi.

Atalay ise uzun yıllar İstanbul 'da görev yapan Şentürk'ün, tecrübesi sayesinde Kırşehir'de çok önemli hizmetlerde bulunacağına inandığını vurguladı.

Vali Şentürk, Atalay'a ziyaret anısına plaket sundu.