Ceviz festivali terör olayları nedeniyle iptal edildi

Ceviz festivali terör olayları nedeniyle iptal edildi
Ceviz festivali terör olayları nedeniyle iptal edildi
KIRŞEHİR (AA) - Kaman Belediyesince düzenlenen 24. Kaman Ceviz Kültür ve Sanat Festivali, terör saldırıları nedeniyle iptal edildi.Belediye Başkanı...

KIRŞEHİR (AA) - Kaman Belediyesince düzenlenen 24. Kaman Ceviz Kültür ve Sanat Festivali, terör saldırıları nedeniyle iptal edildi.

Belediye Başkanı Erhan Talu, yaptığı yazılı açıklamada, bu yıl 24'üncüsünü düzenleyecekleri festivalin, yaşanan terör olayları nedeniyle iptal edildiğini belirtti.

Terör olayları nedeniyle Türkiye 'nin sıkıntılı günler geçirdiğini belirten Talu, şu ifadeleri kullandı:

"Geleneksel olarak düzenlediğimiz Kaman Ceviz Festivalimizi, son zamanlarda yaşanan terör eylemleri ve ülkemizin içinde bulunduğu sıkıntılı durum nedeniyle iptal etmek durumunda kaldık. Şehit acılarıyla yanarken, eğlence yapacak durumda değiliz. Büyük acılarımız varken, festivalin coşkuyla icra edilmesi mümkün bulunmadığından, kutlama heyetiyle kaymakam ve meclis üyelerimizle görüşerek, festivalin iptal edilmesine karar verdik."

Talu, 3 Ekim'deki festivalin iptal edildiğini, sadece 25 Aralık Caddesi'nde ceviz pazarı ve yöresel ürünlerin yer alacağı serginin açılacağını kaydetti.