Ceylanpınar'da 2 polisin ölü bulunması

Ceylanpınar'da 2 polisin ölü bulunması
Ceylanpınar'da 2 polisin ölü bulunması
- Polis memuru Feyyaz Yumuşak'ın Kırşehir'deki baba ocağında yas var - Baba Mustafa Yumuşak: - "Evlendirelim demiştik ama 'geleyim, gel git olmasın, doğu görevini bitireyim gelince nişanlanır, evlenirim' diyordu ama olmadı işte"

KIRŞEHİR (AA) - Şanlıurfa'nın Ceylanpınar ilçesinde silahla öldürülmüş halde bulunan polis memurlarından Feyyaz Yumuşak'ın Kırşehir'deki baba ocağına ateş düştü.

Kaman ilçesine bağlı Kargın Yenice köyünde oturan Yumuşak ailesi, oğullarının öldüğü haberiyle birlikte gözyaşlarına boğuldu. Yumuşak'ın evinin önüne Türk Bayrağı çekildi.

Haberi alan yakınları da Yumuşak'ın baba ocağına gelerek ailenin acısını paylaştı. Aileyi ziyaret eden İlçe  Emniyet Müdürü Selçuk Özer ve diğer yetkililer, baba Mustafa Yumuşak'ı sakinleştirmeye çalıştı.

Oğlu Feyyaz Yumuşak'ın Sakarya'da zırhlı araç eğitimi göreceğini ve bu eğitime gitmek için bilet aldığını anlatan baba Yumuşak, "En son Suruç'taki patlama olduğunda ben oğlumu aradım. Bana 'Baba gördüm onları. Berbat olmuş orası, onlar' demişti bana. Ben de 'oğlum dikkat et sen kendine' demiştim. Sabahleyin de benim haberim yoktu. Ceylanpınar'da polislere  böyle bir şey olmuş. Ben de aradım aradım açmıyor. İsim vermiyorlar. Aynı evde kalan iki kişi diyorlar. Bunun yanında Niğde'de bir arkadaşı vardı. Ona da ulaşamayınca şüphelendim" diye konuştu. 

Oğlunun doğu görevinin bitmesine bir yıl kaldığını anlatan acılı baba, "Gelince evlendirecektik. Temmuzda bir senesi dolacaktı. Daha önce İstanbul 'daydı, oraya tayini çıktı. Evlendirelim demiştik ama 'geleyim, gel git olmasın, doğu görevini bitireyim gelince nişanlanır, evlenirim' diyordu ama olmadı işte" dedi. 

Bedia ve Mustafa Yumuşak çiftçinin 3 oğullarından en büyüğü olan Feyyaz Yumuşak'ın Fatih ve Mehmet isminde iki kardeşi olduğu öğrenildi.