Çiçekdağı'nda bilgi kültür yarışması

Çiçekdağı'nda bilgi kültür yarışması
Çiçekdağı'nda bilgi kültür yarışması
KIRŞEHİR (AA) - Çiçekdağı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ortaokullar arasında düzenlenen Hazreti Muhammed'in hayatı bilgi yarışmasının...

KIRŞEHİR (AA) - Çiçekdağı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ortaokullar arasında düzenlenen Hazreti Muhammed'in hayatı bilgi yarışmasının kazananlarına ödülleri verildi. 

İlçe Halk Eğitim Merkezi Konferans Salonu'nda düzenlenen bilgi yarışması ödül törenine Kaymakam Yusuf Turhan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Halit Arslan, öğretmenler ve veliler katıldı.

Törende konuşan Arslan, Kutlu Doğum haftası etkinlikleri kapsamında ilçede böyle bir yarışma düzenlediklerini aktararak, "Bu yarışmada Peygamber efendimizin hayatı gibi konulardan sorular sorulmuştur. Hazreti Muhammed'in hayatı hakkında öğrencilerimiz daha hassas ve ayrıntılı bilgi edinme imkanı buldular. İnşallah öğrencilerimiz Hazreti Muhammed'in hayatını öğrenerek örnek bir nesil olurlar" dedi.

Yarışmada, Acı Köyü Ortaokulu öğrencileri sorulan 20 sorunun tamamına doğru cevap vererek birinci olurken, Köseli ve İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri 20 sorunun 19'una cevap vererek ikinci oldu.

Kaymakam Yusuf Turhan Acı Köyü Ortaokulu öğrencilerine birer çeyrek altın ve kitap hediye etti. Yarışmaya katılan diğer okullara da çeşitli hediyeler verildi.