Çiçekdağı'nda İmam Hatip mezunları iftarda buluştu

Çiçekdağı'nda İmam Hatip mezunları iftarda buluştu
Çiçekdağı'nda İmam Hatip mezunları iftarda buluştu
KIRŞEHİR (AA) - Çiçekdağı İmam Hatip Mezunları ve Mensupları Derneği (ÇİMDER), üyelerine iftar verdi.Çiçekdağı METEM'in pansiyonunda verilen iftarda...

KIRŞEHİR (AA) - Çiçekdağı İmam Hatip Mezunları ve Mensupları Derneği (ÇİMDER), üyelerine iftar verdi.

Çiçekdağı METEM'in pansiyonunda verilen iftarda konuşan Çiçekdağı Kaymakamı Yusuf Turhan, ÇİMDER'in ilçeye hayırlı hizmetler sunacağına inandığını dile getirdi.

Turhan, derneğin Çiçekdağı İmam Hatip Ortaokuluna öğrenci kaydetmek için 150 aileyi ziyaret ettiğini belirtti.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Halit Arslan da 3 yıl önce açılan Çiçekdağı İmam Hatip Ortaokulunun gelecek eğitim öğretim yılında 100 öğrenciye ulaşacağına değinerek, "Köseli Ortaokulunu da İmam Hatip Ortaokulu yaptık. Oraya da 30 öğrenci alacağız" dedi.

Arslan, bu eğitim öğretim yılının ilçe açısından çok verimli geçtiğini ifade ederek, "TEOG sınav sonuçlarına göre ilçemiz Kırşehir merkezden sonra ikinci oldu. İnşallah ilçemiz eğitimde kendini ispatlamaya devam edecek" diye konuştu.

Dernek Başkanı Hilmi Onar da derneği 3 ay önce kurduklarını belirterek, üyeler arasındaki  sosyal ve kültürel faaliyetleri arttırmayı hedeflediklerini söyledi.

İftara İlçe Emniyet Amiri Muttalip Esen, İlçe Müftüsü Bünyamin Turgut, AK Parti İlçe Başkanı Hasan Hakanoğlu, İl Encümen Üyesi Mustafa Özkan, daire amirleri, esnaflar ve din görevlileri katıldı.