Çocuklara girişimciliği sevdirmek için oyun geliştirdi

Çocuklara girişimciliği sevdirmek için oyun geliştirdi
Çocuklara girişimciliği sevdirmek için oyun geliştirdi
- Gazete satıcılığı ve manav çıraklığıyla iş hayatına başlayan Ataman Özbay, çocuklara girişimciliği sevdirmek için oyun icat ettiğini belirtti

KIRŞEHİR (AA) - Gazete satıcılığı ve manav çıraklığıyla iş hayatına başlayan ve açtığı iş yerleriyle bir çok kişiye istihdam sağlayan iş adamı Ataman Özbay, çocuklara girişimciliği sevdirmek için oyun geliştirdiğini söyledi.

Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası'nda girişimci adaylarına hayat tecrübesini anlatan Özbay, iş dünyasındaki en büyük sermayesinin güven ve itibar olduğunu belirtti.

Özbay, bu iki özellik sayesinde milyonlarca liralık sermayeden daha fazla güç elde edilebildiğini ifade ederek, başarısında iyi bir aile ortamının katkısını gördüğünü, en büyük aşkının da ailesi ve işi olduğunu vurguladı.

Girişimciliğin dünyanın en güzel şeyi olduğuna işaret eden Özbay, özellikle çocukların bu tür konferanslara ve etkinliklere getirilmesi gerektiğini aktardı.

Özbay, "Girişimcilik çok tatlı bir şeydir. Türkiye girişimcilikte yüzde 2,5 seviyesinde. Birazcık artıyor ama çok az. İsrail'de yüzde 52,5 arkadaşlar. Ufacık ülke dünyaya hükmediyor. Amerika'ya hükmediyorlar. 57 Müslüman ülkesi bir Japonya edemiyoruz. Niçin? Girişimcilik, icadımız yok. O kadar önemli girişimcilik" diye konuştu.

Torun sahibi olduktan sonra telefonlar için oyun geliştirmeye karar verdiğini anlatan Özbay, şunları kaydetti:

"Ben şimdi oyun icat ediyorum. Telefonda oyunlar var ya. Bir yaşından beş yaşındaki çocuğa kadar, oyun oynayarak girişimciliği artırsın diye. Allah kısmet ederse bir ay sonra çıkacak. Kendim bir kuruş para kazanmıyorum bundan. Bir lira istemiyorum. 300 bin lira harcadım. Daha da harcayacağım. Sırf çocuklar yetişsin diye. Televizyon seyretmek için çocukların eline cep telefonları veriyorsunuz. Gel oyna, git oyna. Ne güzel ama yarın o çocuklar adam olmadığı zaman sorumlusu sizlersiniz."