Denetim ve uyarılar trafik cezalarını azalttı

Denetim ve uyarılar trafik cezalarını azalttı
Denetim ve uyarılar trafik cezalarını azalttı
- Kırşehir'de, denetim ve uyarılar sayesinde trafik cezalarında önceki yıla göre yüzde 20 oranında düşüş yaşandığı bildirildi

KIRŞEHİR (AA) - Kırşehir Emniyet Müdürü Sıtkı Akgül, trafik cezalarında bir önceki yıla göre yüzde 20'lik düşüş olduğunu söyledi.

Akgül, Polisevi'nde düzenlediği basın toplantısında, gazetecilere çalışmalar hakkında bilgi verdi. Kırşehir'in, nüfus açısından benzer şehirler arasında huzurlu bir kent olduğunu ifade eden Akgül, vatandaşların da bu konuda katkı sağladığını vurguladı.

Şehir merkezindeki trafik akışının en sağlıklı şekilde uygulanması için ekiplerin mücadele ettiğini belirten Akgül, denetimlere de ağırlık verdiklerini dile getirdi.

Akgül, "Modifiye araç denetimlerinde 10-16 Ağustos tarihleri arasında bin 65 araç kontrol edildi. 66'sına ceza uygulandı, 34 araç trafikten men edildi. Genel istatistiklerde, trafik cezası oranlarında bir önceki yıla göre yüzde 20'lik bir azalma görüldü. Denetim ve uyarılarımıza vatandaşlarımız olumlu karşılık vermektedir" dedi.

Kırşehir'de üç etap halinde 133 kamera sisteminin kurulduğuna işaret eden Akgül, bu sistemin suçların aydınlatılmasında büyük katkı sağladığına vurgu yaptı.

Amaçlarının basın mensuplarıyla diyaloğu artırarak, doğru bilgilerin halka yansıtılması olduğunu ifade eden Akgül, bu sayede huzur ortamının devam etmesini hedeflediklerini belirtti.