Doğu Türkistan'da Müslümanlara yönelik saldırılar

Doğu Türkistan'da Müslümanlara yönelik saldırılar
Doğu Türkistan'da Müslümanlara yönelik saldırılar
- Anadolu Gençlik Derneği Kırşehir Şubesi üyeleri, saldırıları protesto etti

KIRŞEHİR (AA) -  Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Kırşehir Şubesi üyeleri, Doğu Türkistan'da Müslümanlara yönelik saldırıları kınadı.

Dernek üyeleri Cacabey Meydanı'nda toplandı. Grup adına basın açıklaması yapan AGD Kırşehir Şubesi Başkanı Mehmet Terzioğlu, Müslümanlara yönelik zulüm ve baskıların Arakan, Orta Afrika Cumhuriyeti,  Çin ve bir çok ülkede devam ettiğini söyledi.

Hiç bir insana ikinci sınıf muamelesi yapılmamasını istediklerini vurgulayan Terzioğlu, Çin yönetimi işgali altındaki Doğu Türkistan'da Müslümanlara yönelik baskı ve zulümlerin bir an önce durdurulması gerektiğini belirtti.

Mübarek ramazan ayında işgalci Çin yönetiminin Müslümanlara yönelik baskıcı uygulamalarının işkence ve öldürmeye kadar varabildiğini ifade eden Terzioğlu, şunları kaydetti:

"İşgalci Çin yönetiminin Müslümanlara yönelik baskı ve tahakkümünü arttırmasında özellikle ramazan ayını seçmesi Müslüman halkı provoke etmeye yönelik bir stratejidir. Provokasyonların amacı Doğu Türkistan'ın Müslüman halkını kışkırtıp uluslararası kamuoyuna haksız gösterme çabasıdır. Oysa gerçekte olan işgalci Çin polisinin 'dur' ihtarı bile vermeden Müslümanları vurup öldürmesidir."


  ETİKETLER:

  Ramazan

  ,

  Anadolu

  ,

  Afrika

  ,

  Çin

  ,

  provoke