Dünya Kadınlar Günü

Dünya Kadınlar Günü
Dünya Kadınlar Günü
- Kırşehir Belediye Başkanı Bahçeci: "Kadın fedakarlığın, şefkatin, sabrın ve özverinin sembolüdür"

KIRŞEHİR (AA) - Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, kadının fedakarlığın, şefkatin, sabrın ve özverinin sembolü olduğunu belirtti.

Bahçeci, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla yayımladığı mesajda, hayatın her noktasında önemli yerde bulunan kadınların, bugünün ve geleceğin en kıymetli değerleri olduğunu vurguladı.

Türk toplumunda kadının baş tacı olduğuna işaret eden Bahçeci, "Kadın, toplumun ve ailenin en önemli yapı taşıdır. Kadın fedakarlığın, şefkatin, sabrın ve özverinin sembolüdür. Toplumumuzun yapısını güçlendiren, şekillendiren, aile birliğinin en önemli unsuru Türk kadını, daima özveri ve sevginin kaynağı olmuştur. Kurtuluş Savaşı'nda vatanımızın bağımsızlığı için erkeğiyle cepheden cepheye koşan cefakar kadınlarımızın, toplumsal hayatta hak ettiği yere gelmesi katılımcı, üretken ve eşit bireyler olarak toplumda kabul görmesi tüm toplumun sorumluluğundadır" ifadelerini kullandı.

Bahçeci, kadınların senenin sadece bir gününde değil, her gününde hatırlanması gerektiğine dikkati çekerek, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü kutladı.


  ETİKETLER:

  Dünya

  ,

  8 Mart

  ,

  Belediye

  ,

  Aile

  ,

  Kadın

  ,

  yaşar