"Erkan tanı ile yeşeren umutlar" programı

"Erkan tanı ile yeşeren umutlar" programı
"Erkan tanı ile yeşeren umutlar" programı
KIRŞEHİR (AA) - Kırşehir Halk Sağlığı Müdürlüğü, meme kanseri bilinçlendirme ayı etniklikleri kapsamında "Erkan tanı ile yeşeren umutlar" programı...

KIRŞEHİR (AA) - Kırşehir Halk Sağlığı Müdürlüğü, meme kanseri bilinçlendirme ayı etniklikleri kapsamında "Erkan tanı ile yeşeren umutlar" programı düzenledi.

Öğretmen Evi Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleştirilen "Erken tanı ile yeşeren umutlar" adlı farkındalık programı kapsamında kanser taraması yapıldı.

Programda konuşan Halk Sağlığı Müdürü Dr. Bekir Demirbaş, kanserde erken tanının önemine değinerek, yapılacak taramalar ile herhangi bir kanser türünün erken evrede müdahale edilebileceğini belirtti.

Demirbaş, meme kanserinin, akciğer kanserinden sonra dünyada görülme sıklığı en yüksek olan kanser türü olduğunu belirterek, "Her yaştan tüm kadınların Kanser Erken Teşhis ve Tarama Merkezimize (KETEM) gelerek, kanser taraması yaptırmalıdırlar" dedi.

Ahi Evran Üniversitesi Tıp Fakultesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Fikriye Yasemin Özatik, programda meme kanseri, belirtileri, korunma yolları, tanı ve tedavi konularında bilgilendirici sunum yaptı.

Programa, Kırşehir Valisi Necati Şentürk'ün eşi Sevim Şentürk ile protokol eşleri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve sağlık çalışanları katıldı.