"Evcil hayvan parkı" projesi

"Evcil hayvan parkı" projesi
"Evcil hayvan parkı" projesi
KIRŞEHİR (AA) - Kırşehir Belediyesi tarafından yapımı devam eden "Evcil hayvan parkı ve güzler piknik alanı" projesinde çalışmalar devam...

KIRŞEHİR (AA) - Kırşehir Belediyesi tarafından yapımı devam eden "Evcil hayvan parkı ve güzler piknik alanı" projesinde çalışmalar devam ediyor.

Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, gazetecilere yaptığı açıklamada, çocukların hayvanları daha iyi tanıyabilmesi ve onlarla zaman geçirebilmeleri için evcil hayvan parkının öneminden bahsetti.

Hayvanlarla zaman geçirilecek çeşitli parkurların oluşturulacağını belirten Bahçeci, seyir terasları ve kule inşaatlarının devam ettiğini söyledi.

Onlarca çeşit kuşun birarada yaşayacağı kuş bahçesinin de olduğu projeyi Kırşehir'e kazandırmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirten Bahçeci, şunları kaydetti:

"700 kişinin aynı anda piknik yapacağı bir piknik alanı oluşturuyoruz. Doğal yapısına müdahale etmeden tasarlanan projemizde seyir terasları, oyun sahaları, kafeterya, köprüler, idari binalar, büfeler, satış birimleri ve çocuklarımıza hayvan sevgisini aşılamak için planladığımız evcil hayvan parkı, seyir kuleleri, eğitim alanları yer alacak. Projemizde ayrıca onlarca çeşit kuşun bir arada yaşayacağı bir kuş bahçesi de olacak. İster kalabalık gruplar halinde ister ailenizle piknik yapabileceksiniz." 

Evcil hayvan parkı ve piknik alanları ile önemli bir ihtiyacın karşılanacağını da ifade eden Bahçeci, Kırşehir'i her alanda geliştirecek, değiştirecek yeni sosyal alanlar kazandıracak projelerin devam edileceğini sözlerine ekledi.