Genel seçime doğru

Genel seçime doğru
Genel seçime doğru
- Yurt Yuva-Der Genel Başkanı Kemal Çalışkan, AK Parti'den Kırşehir Milletvekili aday adayı oldu

KIRŞEHİR (AA) - Yetiştirme Yurt ve Yuvaları Mensupları Derneği (Yurt Yuva-Der) Genel Başkanı Kemal Çalışkan, AK Parti 'den Kırşehir Milletvekili aday adayı olduğunu açıkladı.

Çalışkan, AK Parti Kırşehir İl Başkanlığı'nda düzenlediği basın toplantısında, Yeni Türkiye 'nin şekilleneceği 7 Haziran 2015'de yapılacak 25. Dönem Milletvekilliği Genel Seçimleri için AK Parti'den Kırşehir Milletvekili aday adayı olduğunu belirtti. Doğup büyüdüğü ve gönül bağı ile bağlı olduğu memleketi "şirin Kırşehir'in" ismini nerede ve ne zaman duysa büyük heyecan yaşadığını belirten Çalışkan, "Bu duygularım, 8.5 sene Petlas AŞ'de mühendis, başmühendis olarak, iki dönem de Kırşehirliler Derneği Genel  Başkanlığı yaparak bir nebze olsun karşılık bulmuştur. Nasıl ki insanların sevdikleri, ailesi ve kendisi için hayalleri varsa, Evliyalar diyarı Kırşehir'imiz için de hayallerimiz vardır" dedi.

Yeni Türkiye'yle Kırşehir'i yaşanabilir, güçlü ve huzurlu hale getirmek için hemşehrileriyle istişare ederek sorunları Meclise taşıyacağını, takipçisi olacağını ve beklentilere tercümanlık yapacağını dile getiren Çalışkan, "Yalnız Kırşehir için değil, ülkemiz ve halkımızın geleceği için milli iradenin tecelli ettiği, toplumsal sorunların çözümünün adresi olan TBMM'de Kırşehir'in sesinin daha gür çıkması için var gücümle çalışacağımdan emin olabilirsiniz" diye konuştu.

Tarih kokan, yazarı, çizeri, ozanıyla bir çok zenginliği içinde barındıran Kırşehir'in sorunlarını bilerek çözüm üretmeye çalışacağını dile getiren Çalışkan, şöyle devam etti:

"Sizlere efendi değil hizmetkar olarak çıktığım bu ulvi yolda, memleketimizde ve Kırşehir'imizde devam eden yatırımların takipçisi olacağım. Yeni yapılacak yatırımları sizlerle istişare ederek, Kırşehir'imize hep birlikte kazandıracağız. Yeter ki birlik ve beraberlik içinde olalım. Bu çalışmalarımızı yaparken devlet bürokrasisinde edinmiş olduğum 35 yıllık tecrübelerimi, eforumu memleketimiz ve Kırşehir için harcayacağımdan emin olabilirsiniz. Sosyal sorumluluk adına, kurucusu ve genel başkanı olduğum Yurt Yuva-Der ve bu gibi toplum hizmetlerini artırarak devam ettireceğim. Bu alanda yayımlanmış 'Müdür Baba' ve 'Ruhi Baba' adında iki kitabım bulunmaktadır."

Çalışkan, milletvekilliği aday adaylığını açıklarken AK Parti Kırşehir Teşkilatının ve Kırşehirli hemşehrilerinin yanında olacağına işaret ederek, şunları kaydetti:

"Sizlerin desteği ve Cenab-ı Allah'ın takdiri ile bu ulvi göreve talip oldum. Kurucu Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan 'la başlayıp, Genel Başkanımız ve Başbakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu ile 'Yeni Türkiye' heyecanıyla devam eden süreçte, katkı sağlamak ve bu hizmetlerde yer almak için siz Kırşehirli hemşehrilerimin desteğini bekler, Cenab-ı Allah'tan bizler ve memleketimiz için hayırlar getirmesini niyaz ediyorum. Sözlerimi, Ahiliğin, 'Ahdinde, sözünde ve sevginde vefalı olmak, içi dışı sözü özü bir olmak, hakkı söylemekten korkmamak' cümlesiyle bitirmek istiyorum. Bu sözü ben de siyasette kendime düstur ediniyorum."