Genel seçime doğru

Genel seçime doğru
Genel seçime doğru
- MHP Kırşehir Milletvekili Türk, Çiçekdağı ilçesinde ziyaretlerde bulundu

KIRŞEHİR (AA) - MHP Kırşehir Milletvekili ve 1. sıra milletvekili adayı Cemil Yıldırım Türk, Çiçekdağı ilçesinde seçim çalışması yaptı.

MHP İl Başkanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, Türk, 2. sıra adayı Eftal Avşar, İl Başkanı Arif İkici ve beraberindeki heyetle Çiçekdağı Kaymakamı Adem Ergül ve Belediye Başkanı İsmail Deniz'i ziyaret etti.

Kamu kurum ve kuruluşlarına da ziyarette bulunan Türk, pazar yerinde esnaf ve vatandaşlarla sohbet etti. Türk, ziyaretten sonra yaptığı açıklamada, Türkiye 'nin her alanında ekonomik ve sosyal sorunların arttığını ileri sürerek, özellikle tarım ve hayvancılık sektörlerinde kötüye gidişin devam ettiğini savundu.

AK Parti hükumetleri döneminde uygulanan yanlış tarım politikaları nedeniyle, çiftçilerin çok zor günlerden geçtiğini ifade eden Türk, şunları kaydetti:

"Artan girdi fiyatları ve daralan üretim karşısında çiftçi kesimi perişan edildi.  2002 yıllarda 1 lira 10 kuruş olan mazotun litre fiyatın  bugün 4 liraya dayandı. Çiftçilerin başta mazot, gübre ve yem olmak üzere temel girdilere ucuz erişim konusunda çalışma yapılmalıdır. Litre fiyatı bugün 4 liraya dayanan mazotun litre fiyatı 1 lira 75 kuruşa çekilmelidir. Bu çerçevede çiftçilerin desteklenmesi amacıyla mazot, gübre, ilaç, tohum, yem ve fide gibi temel tarımsal girdilerin üzerindeki ÖTV ve KDV kaldırılmalıdır. Hayvancılığı desteklemek amacıyla bütçeden yapılan destekler artırılmalıdır. Canlı hayvan kaçakçılığı önlenmelidir.."