İç Anadolu basını Kırşehir'de buluştu

İç Anadolu basını Kırşehir'de buluştu
İç Anadolu basını Kırşehir'de buluştu
KIRŞEHİR (AA) - İç Anadolu Gazeteciler Federasyonu Kırşehir Şubesi tarafından düzenlenen toplantıda bölgedeki gazeteciler bir araya geldi.Ahi Evran...

KIRŞEHİR (AA) - İç Anadolu Gazeteciler Federasyonu Kırşehir Şubesi tarafından düzenlenen toplantıda bölgedeki gazeteciler bir araya geldi.

Ahi Evran Üniversitesi'nin ev sahipliğinde Bağbaşı Yerkeşkesi'ndeki sosyal tesislerde düzenlenen toplantıda konuşan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Gökbel, üniversite hakkında bilgi verdi.

Yaklaşık 1,5 aylık yeni bir yönetim olarak çalışmalarını sürdürdüklerini ifade eden Gökbel, üniversiteyi özellikle jeotermal alanda öne çıkarmayı hedeflediklerini vurguladı.

İç Anadolu Gazeteciler Federasyonu Genel Başkan Adem Alemdar da çeşitli şehirlerde düzenlenen toplantılarda hem mesleğin hem de o kentin sorunlarını konuşma fırsatı bulduklarını kaydetti.

Basın İlan Kurumu (BİK) Yönetim Kurulu üyesi Mustafa Arslan da yerel basının sorunları ve  internet gazeteciliği hakkındaki çalışmaları anlattı.

Programa, Ankara Medya İhtisas Gazeteciler Federasyonu Başkanı Kenan Macit ile Kırşehir, Kırıkkale, Nevşehir, Niğde, Aksaray ve Konya şube ve cemiyet başkanları ve gazeteciler katıldı.