Kaman'da yaban hayvanları için doğaya yem bırakıldı

Kaman'da yaban hayvanları için doğaya yem bırakıldı
Kaman'da yaban hayvanları için doğaya yem bırakıldı
KIRŞEHİR (AA) - Kaman ilçesinde yaban hayvanları için doğaya yem bırakıldı.Kaymakam Hakan Şen, Orman ve Su İşleri Kırşehir Şube Müdürlüğü yetkilileri...

KIRŞEHİR (AA) - Kaman ilçesinde yaban hayvanları için doğaya yem bırakıldı.

Kaymakam Hakan Şen, Orman ve Su İşleri Kırşehir Şube Müdürlüğü yetkilileri ile Kaman Avcılar, Atıcılar ve Doğal Hayatı Koruma Derneği Başkanı Osman Çelik ve üyelerin katılımıyla, yaban hayvanları için Müderris Mahallesi'nin kırsal kesimine 1.5 ton arpa bırakıldı.

Şen, burada yaptığı açıklamada, ülke genelinde olduğu gibi Kaman'da da etkili olan soğuk ve kar yağışının doğal hayatı olumsuz etkilediğini söyledi.

Yaban hayvanlarının hayatın önemli parçası olduğunu belirten Şen, "Yaban hayvanlarının doğanın dengesinin korunmasında büyük rolü bulunmaktadır. Yaban hayvanlarının kış şartlarında yaşamlarını sürdürmelerine katkı sağlamak amacıyla yemleme yaptık. Bu davranışın tüm Kamanlı hemşehrilerimize örnek olmasını diliyorum" dedi.

Herkesi evlerinin önüne hayvanlar için yem bırakmaya davet eden Şen, yaklaşık 2 bin liralık yem alımına destek sağlayanlara teşekkür etti.


  ETİKETLER:

  Avcılar

  ,

  Kaymakam

  ,

  Hayvanlar

  ,

  ülke

  ,

  orman

  ,

  kış

  ,

  kar

  ,

  koruma