Kırşehir Emniyet Müdürlüğünde numaratör dönemi başladı

Kırşehir Emniyet Müdürlüğünde numaratör dönemi başladı
Kırşehir Emniyet Müdürlüğünde numaratör dönemi başladı
- Emniyet Genel Müdürlüğünce ülke genelinde başlatılan numaratör uygulaması kapsamında Kırşehir'deki çalışmalar tamamlandı

KIRŞEHİR (AA) - Kırşehir Emniyet Müdürlüğünde numaratör uygulamasına geçildi.

Kırşehir Emniyet Müdürlüğünde, Emniyet Genel Müdürlüğünce zamanı doğru kullanmak amacıyla ülke genelinde numaratör uygulamasına geçilmesini içeren 30 Aralık 2014 tarihli genelge doğrultusunda çalışma gerçekleştirildi.

Yetkililerden alınan bilgiye göre, birimlerin yönetim anlayışında zamanı doğru kullanma esasının benimsenmesi ve görevlerin yürütülmesinde vatandaşın gereksiz yere zaman kaybetmemesi için numaratör uygulamasının hayata geçirildiği belirtildi.

Yeni uygulama sayesinde, birimlere ve işlemler için gelen vatandaşın sorunlarının ayakta bekletilerek dinlenmeyeceğini vurgulayan yetkililer, şunları kaydetti:

"Polis merkezlerimizde vatandaşın bekleme sürelerini en aza indirmek için numaratör sistemine geçildi. Bu kapsamda vatandaşlarımızın birimlerimizden memnun ayrılmaları için özellikle işlerin yoğun olduğu polis merkezi amirliklerimize numaratör sistemi konuldu. Vatandaşların sırasını oturarak bekleyebilmesi için gerekli çalışmalar yapıldı. İlimizde son üç ayda müşteki sıfatındaki 400 kişinin ev ya da iş yerinde ifadesi alındı. Artık bu işlemler, zamanın değeri ön planda tutularak polis merkezlerinde gerçekleştirilecek."


  ETİKETLER:

  ülke

  ,

  ,

  zaman

  ,

  emniyet

  ,

  yönetim

  ,

  Aralık