Kırşehir Emniyet Müdürlüğünün proje tanıtımı

Kırşehir Emniyet Müdürlüğünün proje tanıtımı
Kırşehir Emniyet Müdürlüğünün proje tanıtımı
- İl Emniyet Müdürü Akgül: "Günümüz kamu yönetiminde artık vatandaşa verilen hizmet, bir lütuf olmaktan çıkıp en kaliteli hizmeti verme bilincine dönüşmüştür"

KIRŞEHİR (AA) - Kırşehir Emniyet Müdürü Sıtkı Akgül, kamu yönetiminde vatandaşa verilen hizmetin bir lütuf olmaktan çıkıp en kaliteli hizmeti verme bilincine dönüştüğünü söyledi.

Akgül, İl Emniyet Müdürlüğünce hazırlanan, "Sessiz Hayatlara Ses Getiren Eller", "Güvenli Trafik Güvenli Yarınlar", "Olay Yerinde Farkındalık ve Vatandaş Memnuniyeti", "Güvenli Okul, Güvenli Eğitim ve Güvenli Yarınlar" projelerinin tanıtımı amacıyla bir otelde düzenlenen toplantıda yaptığı konuşmada, Emniyet Teşkilatının asli görevinin toplumun huzur ve sükununu temin etmek olduğunu belirtti.

Değişen ve gelişen dünyada olduğu gibi Türkiye 'de de insanların kurumlardan kaliteli hizmet alma noktasındaki beklentilerinin her geçen gün arttığını ifade eden Akgül, "Günümüz kamu yönetiminde artık vatandaşa verilen hizmet, bir lütuf olmaktan çıkıp en kaliteli hizmeti verme bilincine dönüşmüştür. Bu gerçeklerden hareketle Kırşehir Emniyet Müdürlüğümüz ihtiyaçta öncelik sıralaması yaparak ilimizin değişik kesimlerine hitap eden projeleri paydaş kurumlarla uygulama çalışmalarına başlamıştır" dedi.

Akgül, hizmet alan vatandaşın memnuniyeti kadar hizmet veren kamu görevlisinin de işinden duyduğu memnuniyetin önemli olduğuna dikkati çekerek, şöyle devam etti:

"Demek oluyor ki hizmet sunan kamu görevlisinin işinden haz duyması o işe olan hakimiyetiyle doğru orantılıdır. Bu da o alanda alacağı kurs ve eğitimlerle mümkündür. Projeler sayesinde bu hedefi inşallah gerçekleştirmiş olacağız. İnsanımıza kaliteli hizmet sunmak düsturundan hareketle çıktığımız hizmet yolunda bize destek veren kamu kurum ve kuruluşlarının yetkililerine teşekkür ediyorum."

Akgül, "Sessiz Hayatlara Ses Getiren Eller", "Güvenli Trafik Güvenli Yarınlar", "Olay Yerinde Farkındalık ve Vatandaş Memnuniyeti", "Güvenli Okul, Güvenli Eğitim ve Güvenli Yarınlar" projeleri hakkında katılımcılara bilgi aktardı.

Projelerin hepsinin birbirinden önemli olduğunu vurgulayan Vali Necati Şentürk ise "Projeleri gönülden destekliyorum. Kırşehir Emniyet Müdürlüğümüz başta olmak üzere, projelere destek veren kuruluşların yetkililerini kutluyorum" dedi.

Şentürk, projeleri değerlendirerek, projelerin hayata geçirilmesiyle vatandaşa sağlayacağı faydaları geçmişten ve günümüzden örnekler vererek anlattı.

İl Garnizon Komutanı Jandarma Albay Murat Bulut, Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci ve diğer ilgililerin de katıldığı toplantı, ikramın ardından sona erdi.