Kırşehir Emniyet'inden vatandaşlara broşürle uyarı

Kırşehir Emniyet'inden vatandaşlara broşürle uyarı
Kırşehir Emniyet'inden vatandaşlara broşürle uyarı
KIRŞEHİR (AA) - Kırşehir Emniyet Müdürlüğünce, vatandaşların mala karşı işlenen suçları önlemeye yönelik çalışmalar kapsamında bilgilendirilmesi...

KIRŞEHİR (AA) - Kırşehir Emniyet Müdürlüğünce, vatandaşların mala karşı işlenen suçları önlemeye yönelik çalışmalar kapsamında bilgilendirilmesi amacıyla broşürler dağıtıldı.

Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü tarafından, mala karşı işlenen suçları önlemeye yönelik çalışmalar amacıyla broşür hazırlandı. 

Telefonla ya da vatandaşların yanına gelerek dolandırmak isteyenlere kesinlikle inanılmaması uyarısında bulunulan broşürde vatandaşların böyle durumlarda 155 Polis imdat hattını veya en yakın polis merkezlerini arayarak bilgi vermesi istendi.

Mala karşı işlenen suçlarda daha dikkatli olunması gerektiği vurgulanan broşürde, şu tavsiyelere yer verildi:

"Evinizden kısa sürelide olsa ayrılırken, kapı ve pencerelerinizin kilitli olup olmadığını kontrol edilmeli, apartman giriş kapıları sürekli kapalı tutulmalı, ev veya binanın güvenliği için, güvenlik kamerası veya alarm sistemi taktırılmalıdır. Çok kıymetli eşya ve paralarınızı banka veya bu iş için kullanılan güvenli yerlerde muhafaza edilmeli, tatile gittiğinizde veya evinizden uzun süre ayrıldığınızda bunu ve yine komşularınız hakkında tanımadığınız kişilere çok fazla bilgi vermeyiniz. Kendilerini seyyar satıcı, dilenci, falcı, bohçacı, anketçi gibi tanıtarak, içeri girmek isteyen kişileri içeriye almayınız. Ev veya işyerlerinde hırsızlık olayı meydana gelmiş ise hemen 155 polis imdat telefonuna bilgi vermelisiniz." 


  ETİKETLER:

  Banka

  ,

  Kapı

  ,

  toplum

  ,

  ,

  güvenlik

  ,

  emniyet

  ,

  Karşı