Kırşehir Halk Sağlığı Müdürü Dr. Demirbaş:

Kırşehir Halk Sağlığı Müdürü Dr. Demirbaş:
Kırşehir Halk Sağlığı Müdürü Dr. Demirbaş:
- "Son günlerde hava sıcaklığının artması ve nemden dolayı insan sağlığı olumsuz yönde etkilenebilir"

KIRŞEHİR (AA) - Kırşehir Halk Sağlığı Müdürü Dr. Bekir Demirbaş, son günlerde hava sıcaklıklarının artmasından dolayı insan sağlığının olumsuz etkilenebileceğini bildirdi.

Demirbaş, yaptığı yazılı açıklamada, son günlerde artan hava sıcaklıklarına karşı vatandaşların dikkatli olması ve tedbir alması gerektiğini ifade etti.

Hamile , kronik hastalığı olanlar, yaşlılar ve bebeklerin aşırı sıcakta fazla kalmamaları gerektiğini belirten Demirbaş, şunları kaydetti:

"Son günlerde hava sıcaklığının artması ve nemden dolayı insan sağlığı olumsuz yönde etkilenebilir. Sıcaklık ve nem artışı hamile, kronik hastalığı olanlar, yaşlılar ve bebekler için daha fazla önem arz eder. Sıcaklıklar nedeniyle vücut ısısı artacak ve bu su kaybına, enerji kaybına yol açacaktır. Aşırı sıcakların olduğu günlerde öğle saatleri ve sıcakların etkisinin yoğun olduğu saatlerde gölge ve serin alanlarda bulunmaya gayret edilmelidir. Bu yüzden yaz aylarında sıcak saatlerde dışarı çıkılmamalı, koyu renk yerine açık renk elbiseler tercih edilmeli, akşam saatlerinde spor yapmalı ve yeme içme konusunda daha dikkatli olunmalıdır."


  ETİKETLER:

  spor

  ,

  hamile

  ,

  Akşam

  ,

  Hava

  ,

  Karşı

  ,

  Enerji

  ,

  sıcak