Kırşehir Koordinasyon Kurulu toplandı

Kırşehir Koordinasyon Kurulu toplandı
Kırşehir Koordinasyon Kurulu toplandı
- Vali Yardımcısı Demirel, tarihi Cacabey ve Ahi Evran camilerinin restorasyonuna bir an önce başlanması için ilgili kurumların çalışmalarını hızlandırmasını istedi

KIRŞEHİR (AA) - Kırşehir Koordinasyon Kurulu, toplandı.

Toplantı, Kırşehir Vali Yardımcısı Özkan Demirel başkanlığında valilik salonunda gerçekleştirildi.

Demirel, toplantının açılışında il genelinde yapılan yatırımlarla ilgili bilgi verdi.

Yürütülen 250 projenin toplam değerinin bir milyar 16 milyon 147 bin lira olduğunu vurgulayan Demirel, geçen yıllar dahil bu projelere yapılan harcamanın 340 milyon lira olduğunu belirtti.

Demirel, şunları kaydetti:

"İl Özel İdaresi, Köy Alt Yapısının Desteklenmesi Projesi ve genel bütçeye dahil toplam 250 projenin 65'i ulaştırma, 55'i tarım, 25'i enerji, 24'ü eğitim , 14'ü kültür turizm  geri kalanıysa diğer yatırımlardır. Projelerin tutarına göre nakdi gerçekleştirme oranı yüzde 23,96'dır. 2015 yılında bu projelere toplam 160 milyon 176 bin lira ödenek ayrılmıştır."

- Tarihi camilerin onarımı

Vali Yardımcısı Demirel, tarihi Cacabey ve Ahi Evran camilerinin restorasyonuna bir an önce başlanması için ilgili kurumların çalışmalarını hızlandırmasını istedi.

İl Müftüsü Mehmet Şahin, Kayseri Vakıflar Bölge Müdürlüğünün sorumluluğundaki tarihi camilerin durumunun kötü olduğunu ifade etti.


  ETİKETLER:

  Turizm

  ,

  Köy

  ,

  Tarım

  ,

  lira

  ,

  eğitim

  ,

  kültür

  ,

  Enerji

  ,

  2015