Kırşehir POMEM'in çalışmaları

Kırşehir POMEM'in çalışmaları
Kırşehir POMEM'in çalışmaları
- Merkez Müdürü Varol: "Kırşehir POMEM Türkiye'nin sayılı okulları arasında yer almaktadır"

KIRŞEHİR (AA) - Kırşehir Polis Meslek Eğitim Merkezi (POMEM) Müdürü Kasım Varol, merkezin  Türkiye 'nin sayılı okulları arasında yer aldığını söyledi.

Varol, POMEM'de düzenlediği basın toplantısında, daha önce Kırşehir Polis Meslek Yüksekokulu olarak hizmet veren okulun, yeni düzenlemeyle POMEM'e dönüştürüldüğünü anımsattı.

Okuldan 4 yılda 708 öğrencinin mezun olduğunu belirten Varol, "Okulda güz döneminde eğitim ve öğretim gören 291 öğrencinin nakilleri, ikinci dönem eğitimi için Kırıkkale, Yozgat ve Kastamonu'daki okullara yapıldı. Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından Kırşehir POMEM'e 14. dönem üniversite mezunu 500 öğrenci alınması planlanıyor" dedi.

Varol, POMEM'e alınacak öğrencilerin 26 Ocak'ta başlayan intibak eğitimlerinin bu hafta tamamlanacağını ifade ederek, eğitim öğretimin ise 9 Şubat'ta başlayacağını vurguladı.

Üniversite mezunu öğrencilerin eğitim göreceği merkezin, Kırşehir'in gerek ekonomik gerekse sosyal ve kültürel hayatına olumlu yönde katkı sağlayacağına işaret eden Varol, şöyle devam etti:

"Günümüz hukuk devleti anlayışı, anayasal temel hak ve hürriyetleri korumayı, asayiş ve huzuru sağlamayı, vatandaşın can ve mal güvenliğini korumayı, devlet otoritesinin kurulmasını ve devamını sağlamayı yani kısaca kamu düzenini gerçekleştirmeyi gerektirmektedir. Bu bağlamda Kırşehir POMEM gerek fiziki gerekse eğitim kadrosu olarak son derece geniş imkanlara sahiptir. Halkımıza hizmet edecek yeterli meslek ve hukuk bilgisine sahip, karar verme yeteneği olan, dinlemesini bilen, güzel konuşan, öz güven duygusu yüksek ve meslek formasyonu kazandırılmış, vakur, güler yüzlü ve kültürlü polisler yetiştirmek istiyoruz."

Varol, merkezin 22 bin metrekaresi kapalı olmak üzere 181 bin 517 metrekare alan içinde bulunduğunu anlattı. 

Öğrencilerin yaşam kalitesini artıracak pek çok ayrıntı düşünülerek projelendirilen merkezdeki eğitim ortamının da yaşam ve sosyal ünitelerin ihtiyaca uygun olarak dizayn edildiğine dikkati çeken Varol, Kırşehir POMEM'in Türkiye'nin sayılı okulları arasında yer aldığını belirtti.

Varol, eğitim binasında 21 sınıf bulunduğunu ifade ederek, "Ayrıca açık, kapalı ve havalı tabanca olmak üzere 4 atış poligonu bulunmaktadır. Öğrencilerimizin sportif aktivite yapabilmeleri için 6 açık ve kapalı spor tesisimiz mevcut. Ayrıca 500 kişilik konferans salonumuz ve kütüphanemiz de var" diye konuştu.