Kırşehir TSO Başkanı Ekicioğlu:

Kırşehir TSO Başkanı Ekicioğlu:
Kırşehir TSO Başkanı Ekicioğlu:
- "Endüstriyel tarımın yayılmasını istiyoruz"

KIRŞEHİR (AA) - Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Yönetim Kurulu Başkanı Ekicioğlu, Kırşehir'de çiftçilerin endüstriyel tarıma geçmeleri gerektiğini belirtti.

Ekicioğlu, yaptığı yazılı açıklamada, Kırşehirli çiftçilerin endüstriyel tarım ürünleri yetiştirmeleri gerektiğini ve bu alanda ilerleme yapmalarının faydalı olacağını ifade etti.

Endüstriyel tarım konusunda teşviklerin olduğunu ve merkeze bağlı Yeşilli köyde 600 dönüm salçalık domates üretilmeye başlandığını aktaran Ekicioğlu, şöyle devam etti:

"Kırşehirli çiftçilerimiz, yaşanan kuraklıklar nedeniyle tek ürün yetiştirdikleri için zarar ediyorlar. Diğer ekim alanlarını azaltarak, domates, şeker pancarı ve soğan gibi endüstriyel alanda ürünler yetiştirmeye yöneltmek istiyoruz. Yeşilli köyünde 600 dekarlık alana ekim yapılarak salçalık domatesin rahatlıkla üretilebileceğini gördük. Bunun yanında salatalık, marul, kavun, karpuz gibi ürünler de yetiştiriliyor. Yetişen salçalık domatesler, Konya 'daki salça fabrikasına gönderilecek. Ürünümüzü 15 gün gecikmeyle ekmemize rağmen, şu an domates verimliliğinin beklediğimizden fazla olduğunu görüyoruz. Endüstriyel tarımın yayılmasını istiyoruz"


  ETİKETLER:

  KONYA

  ,

  Tarım

  ,

  sanayi

  ,

  yönetim