Kırşehir TSO'dan Karagüllü'ye plaket

Kırşehir TSO'dan Karagüllü'ye plaket
Kırşehir TSO'dan Karagüllü'ye plaket
KIRŞEHİR (AA) - Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası (TSO), "Ahi Baba" olarak tanınan Mustafa Karagüllü'ye, Ahilik için yaptığı hizmetlerden dolayı...

KIRŞEHİR (AA) - Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası (TSO), "Ahi Baba" olarak tanınan Mustafa Karagüllü'ye, Ahilik için yaptığı hizmetlerden dolayı plaket verdi.  

Kırşehir TSO Toplantı Salonu'nda düzenlenen törende konuşan TSO Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Ekicioğlu, Ahilik kültürünün önemine değinerek, "Ahi Baba" olarak tanınan Mustafa Karagüllü'nün, Ahilik kültürünün yaşatılması ve yaygınlaştırılması için büyük emeklerinin olduğunu söyledi.

Ekicioğlu konuşmasında, "Ahi Evran-ı Veli, 'Hak ile sabır dileyip, bize gelen bizdendir. Akıl ve ahlak ile çalışıp bizi geçen bizdendir' diyerek, 12. yüzyılda bu topraklarda, toplumsal adaletin sağlanması için ilk meşaleyi yakmıştır. Ahi Evran-ı Veli'nin felsefesinin yaşatılması ve yaygınlaştırılması için adeta ömrünü bu işe vakfetmiş Mustafa Karagüllü'ye minnettarız. Yüzyıllar öncesinden başlayan Ahilik ışığı bugün de bizi aydınlatıyorsa bu konuda Mustafa Karagüllü'nün emeği çok büyüktür" dedi.  

Mustafa Karagüllü ise Ticaret ve Sanayi Odası'nın kendisine plaket vermesinden dolayı mutlu olduğunu ve vefa örneği gösterdiklerini belirtti.

Törene, Karagüllü ve eşi İsmet Sevinç Karagüllü'nün yanı sıra Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyeleri de katıldı.


  ETİKETLER:

  Bugün

  ,

  Ahlak

  ,

  sanayi

  ,

  yönetim