Kırşehir Valisi Şentürk, Şeker Fabrikasını ve OSB'yi ziyaret etti

Kırşehir Valisi Şentürk, Şeker Fabrikasını ve OSB'yi ziyaret etti
Kırşehir Valisi Şentürk, Şeker Fabrikasını ve OSB'yi ziyaret etti
KIRŞEHİR (AA) - Kırşehir Valisi Necati Şentürk, Kırşehir Şeker Fabrikası'nda ve Kırşehir Organize Sanayi Bölgesi'nde (OSB) incelemelerde...

KIRŞEHİR (AA) - Kırşehir Valisi Necati Şentürk, Kırşehir Şeker Fabrikası'nda ve Kırşehir Organize Sanayi Bölgesi'nde (OSB) incelemelerde bulundu.

Şeker Fabrikasını ziyaret eden ve Müdür Ziyram Eser'den şeker üretiminin aşamaları hakkında bilgi alan Şentürk, fabrikanın ilin ekonomisine önemli katkılar sağladığını söyledi.

Şentürk, Şeker Fabrikası'nın, ildeki en büyük devlet yatırımlardan biri olduğunu belirterek, "Fabrika, çiftçilerimizin gelir seviyesinin yükselmesinde etkin rol oynamaktadır. Fabrika, ülkemizde kar eden bir kaç fabrikadan biridir. Bu özelliğini gelecek yıllarda da sürdürmesini bekliyoruz" dedi.

Vali Şentürk, daha sonra Kırşehir OSB'yi ziyaret etti ve adamlarıyla bir araya geldi.

OSB Müdürü Mustafa Bulduk'tan yatırımlar ve işletmelerle ilgili bilgi alan Şentürk, müteşebbislerin üretim ve oluşturdukları istihdamla ülke ekonomisine katkı sağladığını söyledi.

Şentürk, bu nedenle yatırımcıları çok önemsediklerini dile getirerek, "Onların katma değer üretmeye devam etmeleri için her türlü desteği vermeye hazırız. Aldığım bilgilere göre, Kırşehir OSB'nin altyapı sıkıntısı bulunmuyor" diye konuştu.

Ziyaret, Şentürk'ün iş adamlarıyla fikir alışverişinde bulunmasının ardından tamamlandı.


  ETİKETLER:

  OSB

  ,

  ülke

  ,

  sanayi

  ,

  ,

  Fabrika

  ,

  kar